Jak wyszczuplić nogi? Podpowiadamy, jakie spódnice, spodnie i buty dobrać

Długie i smukłe nogi nie tylko prezentują się fantastycznie, ale też optycznie wyszczuplają sylwetkę. Podpowiadamy, jakie fasony ubrań i jakie modele butów wybrać, jeśli chcemy, by nasze nogi wyglądały na szczuplejsze.

Spódnice, które wyszczuplą nogi

Zarówno przy wyborze sukienki, jak i spódnicy kluczowe będzie dopasowanie odpowiedniej długości. Jeżeli zależy nam na tym, by optycznie wysmuklić nogi, najodpowiedniejsze będą spódnice i sukienki sięgające tuż nad kolano. Równie dobrym wyjściem będą modele nieco dłuższe. Warto jednak uważać i unikać spódnic do połowy łydki, które niestety mogą optycznie skrócić sylwetkę. Jeżeli możesz pochwalić się zgrabnymi i szczupłymi nogami i chcesz je dodatkowo wyeksponować, możesz wybrać również spódnice i sukienki do połowy uda

Spódnice, które wyszczuplą nogiSpódnice, które wyszczuplą nogi Spódnice, które wyszczuplą nogi (kolaż redakcja, materiały partnerów) Spódnice, które wyszczuplą nogi (kolaż redakcja, materiały partnerów)

W jakim spodniach nogi wyglądają najlepiej?

Niestety, dobór spodni, które wyszczuplą nogi, nie jest już tak prosty, jak w przypadku spódnicy czy sukienki. I tym razem długość jest ważna - modele zasłaniające obcas buta będą optycznie wysmuklać - jednak ważny jest również ogólny krój. Powinien być on dopasowany do naszej sylwetki, jednak zazwyczaj najkorzystniej nogi wyglądają w spodniach o prostym kroju i fasonie. Nogawki mogą także rozszerzać się nieco ku dołowi, co jest wyjątkowo korzystne, jeśli masz szersze biodra czy uda. Wąskie nogawki typu "rurki" sprawdzają się w przypadku szczupłych osób. 

W jakim spodniach nogi wyglądają najlepiej?W jakim spodniach nogi wyglądają najlepiej? W jakim spodniach nogi wyglądają najlepiej? (kolaż redakcja, materiały partnerów) W jakim spodniach nogi wyglądają najlepiej? (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Buty, które wysmuklą nogi

Można by przypuszczać, że szpilki będą najlepszą opcją, kiedy chcemy wyszczuplić nogi. Oczywiście tego typu obuwie bardzo poprawia wygląd nóg i całej sylwetki, jednak nie sprawdza się w każdym przypadku. Dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza przy masywniejszych łydkach, będą czółenka na słupku. Dobrą opcją na jesień i zimę będą kozaki, a zwłaszcza modele za kolano. W niektórych sklepach bez trudu znajdziemy modele również na szersze łydki. Niezależnie od fasonu butów, na jaki się decydujemy, warto wybierać modele z dłuższym noskiem, który dodatkowo wydłuży, a tym samym wysmukli nogi.  

Buty, które wysmuklą nogiButy, które wysmuklą nogi Buty, które wysmuklą nogi (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. pixabay.com) Buty, które wysmuklą nogi (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. pixabay.com)

Chociaż nie każda z nas może pochwalić się długimi, smukłymi nogami, jakie mają modelki, to dzięki odpowiednim fasonom ubrań i butów, możemy osiągnąć naprawdę świetne efekty. Warto pamiętać, że jeśli nogi wydają się dłuższe, to cała sylwetka od razu optycznie wygląda szczuplej, dlatego warto poświęcić trochę czasu na znalezienie idealnych spódnic, spodni czy butów. 

Więcej o: