Klasyczny płaszcz na jesień i zimę w trzech przedziałach cenowych - najładniejsze modele do 300, 500 i 700 złotych

KZ
20.10.2017 13:20
Płaszcz na jesień i zimę

Płaszcz na jesień i zimę (Kolaż Kobieta.gazeta.pl / Materiały partnerów)

Wybór jesienno-zimowego płaszcza może być prostszy niż myślisz! Nasza redakcja przygotowała selekcję klasycznych modeli porządkując je w trzech przedziałach cenowych. Oto nasze propozycje!

Jeśli czujesz się zdezorientowana w ogromnej ilości płaszczy, które zalewają teraz sklepy odzieżowe, przygotowane przez nas zestawienie na pewno ci pomoże. Postanowiliśmy wybrać 18 klasycznych płaszczy dobrych na jesień i zimę w trzech przedziałach cenowych. Zobacz, czym różnią się propozycje za 300, 500 i 700 złotych i czy zawsze cena idzie w parze z jakością. 

Płaszcz do 300 złotych

PłaszczPłaszcz Kolaż Kobieta.gazeta.pl / Materiały partnerów Kolaż Kobieta.gazeta.pl / Materiały partnerów

Czy można kupić porządny płaszcz za niecałe 300 złotych? Sklepy sieciowe oferują modele, które wpisują się w ten przedział cenowy, ale trzeba być świadomym, że w składzie większości z nich nie znajdziemy wełny. Syntetyki też mają swoje zalety: są wytrzymałe, mniej się gniotą i szybko schną. Oprócz tego nie atakują ich mole i dłużej zachowują swój oryginalny kolor. Niestety sztuczne włókna mocno się elektryzują, przez co przyciągają kurz, co może być problemem dla alergików. Największą wadą jest jednak niewielka przewiewność, przez co silniej się w nich pocimy. 

Płaszcz do 500 złotych

Kolaż Kobieta.gazeta.pl / Materiały partnerów

W płaszczach do 500 złotych zazwyczaj znajdziemy już chociaż domieszkę wełny, choć nie jest to regułą. Modele w tym przedziale cenowym wydają się nieco grubsze, a więc lepsze również na zimę. Atutem może być wysoki kołnierz, albo możliwość uniesienia jego klapek. W tej cenie znajdziemy też modele z modnymi detalami, na przykład guzikami w militarnym stylu lub dużymi kieszeniami. Za niecałe 500 złotych kupimy też całkiem porządny płaszcz typu szlafrok - klasyk, który pasuje do większości sylwetek, jest miękki i uniwersalny w kwestii stylu. 

Płaszcz do 700 złotych

Płaszcz na jesień i zimęPłaszcz na jesień i zimę Kolaż Kobieta.gazeta.pl / Materiały partnerów Kolaż Kobieta.gazeta.pl / Materiały partnerów

W większości płaszczy, których cena przekracza 500 złotych znajdziemy wełnę w ilości 50% lub większej. Niektórzy uważają, że połączenie naturalnych i syntetycznych włókien w proporcjach, w których wełna stanowi większość, jest najlepszym rozwiązaniem. Dzięki temu płaszcz zachowuje właściwości naturalnego tworzywa (oddycha i jest bardziej higieniczny od sztucznego), a także czerpie z plusów syntetyków - mniej się gniecie i jest wytrzymały. W kwocie do 700 złotych udało nam się znaleźć piękne modele w klasycznej czerni, brązie i granacie, a także modną czerwień i kratkę!   

Więcej o: