Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX
Gdy stoimy przed wyborem jesiennego płaszcza, bardzo często pojawia się pytanie: wydać więcej i mieć go na lata, czy zaoszczędzić i wybrać tańszy produkt? Wiele kobiet ostatecznie skłania się ku tej drugiej opcji. A jeśli drogi płaszcz szybko mi się znudzi? A jeśli w przyszłym roku modne będzie zupełnie co innego? Takie refleksje kierują naszą uwagę ku tanim, szybkim zakupom, które jednak wcale nie muszą być lepsze i mniej kosztowne w ostatecznym rozliczeniu. Drogi płaszcz to dobra inwestycja, ale tylko jeśli spełnia poniższe warunki.
Po pierwsze - klasyczna forma
Klasyczne płaszcze Kolaż Kobieta.gazeta.pl / Materiały partnerów Kolaż Kobieta.gazeta.pl / Materiały partnerów
Dobry jesienno-zimowy płaszcz powinien pasować do możliwie jak największej ilości ubrań i butów. Nie powinien również nosić znamion jednosezonowych trendów, które sprawią, że "przeterminuje się" już w następnym roku. Jeśli model, który wybrałaś spełnia te dwa warunki, warto zainwestować w niego nieco więcej pieniędzy. Możesz być pewna, że będziesz nosić go często oraz że następnej jesieni będzie tak samo modny jak teraz. Pamiętaj, że klasyka nigdy się nie nudzi! Z łatwością podkręcisz ją dodatkami w trendzie, które niewielkim kosztem możesz wymieniać co sezon. Droższy płaszcz powinien ci służyć co najmniej przez trzy lata.
Po drugie - wysoka jakość materiałów
Zakup drogiego płaszcza to dobre posunięcie, ale tylko wtedy, jeśli cena uzasadniona jest wysoką jakością materiałów. Syntetyki mają sporo zalet (chociażby łatwo się piorą, są wytrzymałe), ale na dłuższą metę srogo przegrywają z naturalnymi surowcami. Przede wszystkim, wełniany płaszcz "oddycha"! Przepuszczanie powietrza sprawia, że mniej się w nim pocimy, a okrycie jest bardziej higieniczne. Jednocześnie dzięki swoim właściwościom termoizolacyjnym, wełna doskonale utrzymuje ciepło.
Płaszcze klasyczne Kolaż Kobieta.gazeta.pl / Materiały partnerów Kolaż Kobieta.gazeta.pl / Materiały partnerów
W płaszczach często stosuje się mieszanki wełny z syntetykiem - w takiej sytuacji sztuczny materiał nie powinien przekraczać więcej niż 30%. Jeszcze lepszym wyborem jest mieszanka różnych naturalnych materiałów, na przykład wełny owczej i kaszmiru. Kaszmir znacząco wpływa na estetykę płaszcza - jest bardzo miękki i ma piękny, elegancki połysk. Niektóre marki inwestują również w bardziej wyszukane rodzaje wełny, na przykład z wielbłąda czy alpaki. Nie ma wątpliwości, że wełniane okrycie wierzchnie gwarantuje funkcjonalność i zachowanie pierwotnego wyglądu przez lata! Zdecydowanie lepszym posunięciem jest zakup jednego dobrego płaszcza raz na kilka lat, niż nowe, ale kiepskie okrycie co sezon. Ostatecznie wydana kwota jest w tym wypadku taka sama.
Po trzecie - ulubiony kolor na specjalne okazje
Klasyczne płaszcze Kolaż Kobieta.gazeta.pl / Materiały partnerów Kolaż Kobieta.gazeta.pl / Materiały partnerów
Drogi płaszcz może być też drugim okryciem, którego nie będziesz nosić codziennie, ale na specjalne okazje, bardziej eleganckie wyjścia, do pracy czy na wieczorną kolację. Oprócz kierowania się wcześniejszymi wskazówkami - klasyczną formą i dobrej jakości materiałem, warto w takiej sytuacji postawić na swój ulubiony kolor. Płaszcz noszony jedynie od czasu do czasu nie musi pasować do wszystkiego. Możesz pokusić się o piękny kolor bakłażana, arystokratyczny róż, intrygującą zieleń lub bardzo kobiecą czerwień. Niech drogi płaszcz będzie perełką w twojej szafie i asem, którego użyjesz w odpowiedniej chwili!
aeromonas
Oceniono 7 razy 5
"Droższy płaszcz powinien ci służyć co najmniej przez trzy lata"
Chyba jakieś żarty. Porządny płaszcz posłuży 10 lat lub więcej.