Walentynki 2021. Romantyczne produkcje na walentynkowy wieczór. Jakie filmy warto obejrzeć w święto zakochanych?

Walentynkowe randki często mają w swoim repertuarze romantyczne filmy. Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestaw najsłynniejszych miłosnych tytułów, które doskonale sprawdzą się na nastrojowy wieczór tylko we dwoje. Komedie, miłosne dramaty a może muzyczne dramaty? Które produkcje najlepiej jest wybrać tego dnia?

Walentynki zbliżają się do nas w błyskawicznym tempie. Niektórzy wciąż nie mają pomysłu na to, jak przygotować się do najromantyczniejszego dnia roku. Kolacja przy świecach i wzruszający film? W historii kinematografii na pewno nigdy nie zabraknie odpowiednich tytułów. Dobra produkcja może być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Jesteście gotowi na falę wzruszenia? Sprawdźcie sami, które filmy wybrać na największe święto miłości.

Zobacz wideo

Najlepsze filmy na walentynki. Komedie romantyczne

Choć pozornie najlepszym wyborem na walentynkowy seans wydają się być romanse, równie dobrym wyborem będą komedie romantyczne. Nie tylko wzruszą nas swoją wyjątkową fabułą, ale przede wszystkim rozśmieszą do łez. A przecież śmiech to zdrowie, czyż nie?

„Notting Hill”
Zaczynając od klasyki – „Notting Hill”.  Zabawna opowieść o miłości sławnej aktorki i biednego bibliotekarza stanie się dowodem na to, że dla mocnego uczucia żadne podziały nie istnieją, a skomplikowana relacja może przerodzić się w romans na całe życie. W rolach głównych zobaczymy Julię Roberts i Hugh Granta – czy ulica Notting Hill połączy ich już na zawsze?

„Poradnik pozytywnego myślenia”
Pięknych filmów o zwariowanej miłości nigdy dość – choć słowo „zwariowany” w przypadku tego filmu nie zawsze łączy się z pozytywnym zabarwieniem. Historia Pata, który w końcu wydostaje się ze szpitala psychiatrycznego i przepięknej Tiffany bawi i poucza. I choć pozytywne tony filmu kategoryzują go do działu „komedie”, opowiada o dojrzałej i prawdziwej miłości, o którą bohaterowie muszą dzielnie walczyć.

„Planeta singli”
Na liście walentynkowych filmów nie mogło zabraknąć jednego z najromantyczniejszych polskich filmów wszechczasów. Główna bohaterka, Ania jest niepoprawną romantyczką. Kiedy na jej drodze pojawia się bezczelny gwiazdor telewizyjny, Tomek postanawia podjąć decyzję, która na zawsze zmieni jej sposób rozumienia miłości.

„Pretty Woman”
Film Garry’ego Marshalla stał się już legendą światowego kina. Zabawna opowieść o nieokrzesanej Vivian i bogatym milionerze przeszła do historii najromantyczniejszych spotkań na świecie. Czy różnica statusu społecznego i własnych obyczajów stanie na drodze prawdziwego uczucia?

Najlepsze filmy na walentynki. Romanse

Nic bardziej nie wzrusza niż nastrojowe romanse. Dla tych, którzy potrzebują w walentynki prawdziwego uderzenia uczuć, świetnie sprawdzą się romantyczne historie owinięte nutką dramatycznych wątków. 

"Dirty Dancing"
Tego filmu nie trzeba nikomu przedstawiać. Historia miłości Baby i Johny’ego obiegła cały świat. Rozśmiesza, wzrusza i daje nadzieje na to, że dla prawdziwego uczucia nie istnieją przeszkody, których nie da się pokonać. Oprócz doskonałej gry aktorskiej Jennifer Gray i Patricka Swazyego będziemy mogli zanurzyć się w pięknej muzyce, którą znamy już od pokoleń.

„Pamiętnik”
To jedna z najsłynniejszych historii miłosnych na całym świecie. Genialna rola Rachel McAdams i Ryana Goslinga wprawi was w nastrój romantycznego uczucia dwójki nastolatków. Opowieść jest lekka i wzruszająca, a przy tym pełna trudnych decyzji i przeszkód, które wydają się być nie do pokonania.

„La La Land”
A dla fanów muzyki film pełen przepięknych melodii i bajkowych kadrów. Mia, początkująca aktorka, pracuje jako kelnerka. Sebastian, muzyk jazzowy, zamiast spełniać muzyczne marzenia, gra do kotleta w podrzędnej restauracji. Gdy ich drogi się spotykają, wspólne pasje doprowadzą ich do spełnienia marzeń. Ale nic nie jest za darmo. Czy poświęcą uczucie dla kariery?

„Ostatnia piosenka”
Wzruszający film oparty na powieści Nicolasa Sparksa opowiada o życiu Ronnie, trudnej nastolatki, która zmuszona jest spędzić wakacje w niewielkim miasteczku swojego ojca. Zamknięta na uczucia, pełna butny i goryczy dziewczyna spotyka na swojej drodze chłopaka, który otworzy jej oczy na prawdziwą miłość.

Więcej o: