Jak spalić kalorie po pączkach? Półgodzinny spacer nie wystarczy. Propozycje ćwiczeń na dzień po tłustym czwartku.

Tłusty Czwartek rządzi się swoimi prawami. Beztroskie święto największych łasuchów staje się dla nas doskonałym pretekstem do przymrużenia oka na dodatkowe kalorie - i nie można się temu dziwić, bo tego dnia pączki smakują naprawdę wyjątkowo. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się, ile wysiłku trzeba włożyć w spalenie nawet jednego z nich? Sprawdźcie sami.

Tłusty czwartek to jedno z ulubionych świąt miłośników wszelkiego rodzaju pączków, donatów i faworków. Mówi się, że dzień święty trzeba święcić – wielu z nas nie stawia temu oporu, zwłaszcza w kwestii zjadanych kalorii. I choć nie ma nic złego w sięgnięciu po nasze ulubione słodkości, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielki wysiłek fizyczny musimy włożyć w ich spalanie. Ile czasu ćwiczyć i jaką aktywność wybrać podczas próby spalenia jednego pączka?

Zobacz wideo Trenerka Victoria's Secret pokazuje proste dom

Tłusty Czwartek. Ile kalorii ma w sobie jeden pączek?

Jeśli chodzi o pączkowe kalorie, wszystko jest zależne od tego, z jakim jest nadzieniem i czym jest oblany. Jeden pączek z lukrem i nadzieniem o smaku róży ma w sobie około 350  kcal i waży 80g, ale już pączek o tym samym smaku, posypany cukrem pudrem ma jedynie 290 kcal. Zakładając, że w tłusty czwartek zjemy przynajmniej po dwa pączki, ich wartość kaloryczna staje się równa całkiem sporej porcji obiadu. Wraz z pączkiem i jego słodkimi dodatkami dostarczamy naszemu organizmowi także wielką dawkę cukru, co potęguje w nas chęć jedzenia dalej. Oczywiście nie ma nic złego w skonsumowaniu jednego pączka, ale tego typu informacje mogą okazać się przydatne, zanim sięgniemy po kolejnego.

Tłusty czwartek. Jak spalić kalorie z jednego pączka?

Choć wydaje się, że przyjemność z beztroskiego zajadania się pączkami jest bezcenna, rzeczywistość może okazać się dużo bardziej przykra, niż się spodziewaliśmy. Aby spalić jednego pączka trzeba włożyć w nasze ćwiczenia spory wysiłek. Zakładając, że nasz pączek miał w sobie 350 kcal, jego wartość kaloryczna będzie równa:

- 1,5 godziny chodzenia
- 1,5 godziny uprawiania seksu
- 1,5 godziny energicznego mycia okien
- 2,5 godziny prowadzenia samochodu
- 3,5 godziny gotowania
- 3,5 godziny czytania
- 5 godzin stania

Co ciekawe, 300 kcal to przeciętna ilość kalorii spalana podczas jednego treningu. Na który z nich najlepiej jest się zdecydować?

Który trening najszybciej spala kalorie?

Od dawna mówi się, że to bieganie jest treningiem, po którym najszybciej możemy spodziewać się wymarzonych efektów. Szacuje się, że aby spalić kalorie z jednego pączka, wystarczy umiarkowanie biegać przez 25 minut. Jednak jak wiadomo, nie każdy jest zwolennikiem tego typu sportu i jest to jak najbardziej zrozumiałe. Jeśli wolicie wykonywać inne ćwiczenia, 350 kcal spalicie także po:

·       jeździe na rowerze, umiarkowanym tempem - 40 min,
·       crossficie- 30 min,
·       pływaniu - 50 min,
·       marszu szybkim tempem - 80 min,
·       ćwiczeniu na orbitreku - 60 min,
·       skakaniu na skakance - 40 min.

Więcej o: