Międzynarodowy Dzień Przytulania 2018 - to już dziś!

31 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przytulania. Lubisz się tulić? Dzisiejsze święto może być doskonałym pretekstem, aby robić to bez końca.

Międzynarodowy Dzień Przytulania obchodzony jest w różnych terminach - świętujemy 31 stycznia, 10 maja, a także 24 czerwca. Ma to jednak same plusy. Nawet, jeśli Dzień Przytulania miałby być obchodzony więcej niż trzy razy w roku, to nie ma w tym nic złego - w końcu każdy powód, aby do kogoś się przytulić jest dobry.

Międzynarodowy Dzień Przytulania... cały rok!

Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Przytulania? Wszystko zaczęło się w Stanach Zjednoczonych, gdzie... ludzie za mało się przytulają. A przynajmniej nie robią tego zbyt często publicznie. Dzień Przytulania miał ich ośmielić, sprawić, żeby nie wstydzili się okazywać się swych uczuć publicznie. W końcu kontakt fizyczny z drugim człowiekiem jest niezwykle ważny, dotyk jest czymś wartościowym. Powinniśmy przytulać się przez cały rok, a Międzynarodowy Dzień Przytulania powinien być jedynie pretekstem. Tego dnia odbywa się wiele konkursów, wybierane są także "Najbardziej Przytulaśne Osoby" - to tylko dodatkowe atrakcje, które mają nam uzmysłowić, jak ważna jest ta forma kontaktu z drugą osobą.

Przytulanie: same plusy

Bliskość drugiego człowieka jest bardzo ważna. Umożliwia prawidłowy rozwój, ma wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Oksytocyna, która wytwarza się m.in. podczas przytulania, sprawia, że nie tylko przywiązujemy się do drugiej osoby, stajemy się też szczęśliwsi. Przytulanie łagodzi napięcie, koi nerwy. Ma także wpływ na pracę serca, a także na... odporność. Same plusy, warto się więc przytulać, nie tylko, gdy w kalendarzu jest Międzynarodowy Dzień Przytulania. Więcej o zaletach tulenia przeczytasz tutaj: Świętuj Międzynarodowy Dzień Przytulania

Obejrzyj także wideo: Co nam dają pocałunki?

To też może cię zainteresować:

Więcej o: