Kiedy jest Dzień Przyjaciela 2017? W czerwcu, ale Facebook świętuje już dziś

Facebook świętuje Dzień Przyjaciela 2017 niezależnie od "oficjalnych" obchodów. Już dziś możemy umieścić na swoim profilu w tym serwisie wideo, przygotowane specjalnie na Dzień Przyjaciela. O co w tym chodzi?

Dzień Przyjaciela to jedno z tzw. świąt nietypowych - obchodzimy je 9 czerwca (nie mylmy go z Międzynarodowym Dniem Przyjaźni, który świętujemy 30 lipca). Nie jest znana dokładna historia pochodzenia tego święta, niemniej jest to przyjemna okazja - w końcu przyjaźń warto celebrować (i to nie tylko od święta!).

Dzień Przyjaciela na Facebooku

Ci, którzy wiedzą, że Dzień Przyjaciela obchodzony jest w czerwcu, mogli być odrobinę zdziwieni, że na Facebooku już teraz pojawiła się możliwość opublikowania nagrania stworzonego na... Dzień Przyjaciela. Tak dzieje się jednak od pewnego czasu - w lutym Facebook świętuje swoje urodziny, a Dzień Przyjaciela ma być swojego rodzaju świętem użytkowników tego serwisu. W końcu Facebook łączy ludzi, wiele osób nawiązało znajomości za pośrednictwem tego medium.

Film z okazji Dnia Przyjaciela

Wchodząc na Facebooka zapewne pojawiła ci się informacja o tym, że możesz opublikować na swojej tablicy wideo, stworzone z okazji Dnia Przyjaciela. Do momentu, aż nie zdecydujesz się na jego udostępnienie, nagranie widoczne jest tylko dla ciebie. Gdy go udostępnisz, twoi znajomi otrzymają informację, że dodałeś nowy film, z okazji Dnia Przyjaciela. Do publikowanego wideo dołączony jest hasztag #friendsday, dzięki czemu szybko możemy przejrzeć nagrania stworzone dla innych osób.

Nagranie to kompilacja zdjęć, symboli i... tańczącego w rytm przyjemnej muzyki ludzika, stworzonego właśnie z kolażu ze zdjęć itp. Film można edytować, wymieniając zdjęcia, które się w nim pojawiają. Tego typu "gadżety" serwis podsuwa nam także przy innych okazjach, mogliśmy np. publikować podsumowanie roku.

Urodziny Facebooka

W tym roku obchodzimy 13 urodziny Facebooka - ten serwis powstał 4 lutego 2014 roku. I to właśnie z tej okazji na Facebooku swoje święto ma przyjaźń. Jak już wspomnieliśmy na początku, każdy powód jest dobry, aby docenić ludzi, którzy są wokół nas. Przyjaciele są naszymi cennymi skarbami. Nie czekajmy do czerwca, pokazujmy, że są ważni każdego dnia.

Obejrzyj wideo: Wiesz, co jest dla ciebie naprawdę ważne w życiu? Ten test obnaży prawdę o tobie 

To także może cię zainteresować:

Więcej o: