Znajdź na Facebooku nowe poradnikowe video od Gazeta.pl

Internet rządzi się swoimi prawami, więc filmy w sieci też muszą być dostosowane do jego specyfiki. Poznaj nasze flagowe formaty.

Haps to internetowy format kulinarny Gazeta.pl prezentujący przepisy na pyszne i proste dania, które może zrobić każdy. Wideoprzepisy Haps można oglądać wygodnie na dowolnym urządzeniu i na różnych platformach społecznościowych. Każdy odcinek Haps to krótki, kilkudziesięciosekundowy materiał wideo, prezentujący proste przepisy, z którymi poradzą sobie nawet kulinarni amatorzy. W każdym odcinku widzowie znajdą pomysły i sposoby na przygotowanie prostych śniadań, szybkich przekąsek czy napojów i drinków. Haps podpowiada nieoczywiste sposoby gotowania, serwowania i łączenia łatwo dostępnych składników, także typowo polskich takich, jak krówka czy oscypek.

Myk! To format Gazeta.pl pokazujący proste sposoby na to, jak ułatwić, ulepszyć i upiększyć życie. Ten w pełni mobilny format wideo typu DIY można oglądać zarówno na Facebooku, jak i w serwisie Myk.Gazeta.pl. Swoją formą nawiązuje do popularnych Hapsów, tworzonych od marca br. przez zespół lifestyle Gazeta.pl i wpisuje się w trend internetowych wideo-porad. Każdy odcinek to kilkudziesięciosekundowy materiał wideo, który powstaje z myślą o mediach społecznościowych - format jest krótki, dopasowany także do urządzeń mobilnych i koncentruje się na treści przydatnej dla użytkownika. Myk! przedstawia pomysły na ciekawe wykorzystanie przedmiotów codziennego użytku, przerabianie starych rzeczy oraz tworzenie nowych praktycznych rozwiązań, a także nietypowe sposoby radzenia sobie z codziennymi problemami. Redakcja serwisów lifestyle'owych Gazeta.pl podpowiada, m.in. jak sprytnie zawiązać krawat, zapiąć sukienkę czy wysuszyć zalany telefon.

Po sukcesie formatów social video o gotowaniu – Haps, i z pomysłowym DIY – Myk!, Gazeta.pl wprowadza Ach! – format prezentujący tutoriale związane z urodą. To mobilne wideo przybliżające proste sposoby na piękny wygląd, w którego tworzeniu uczestniczą youtuberzy zajmujący się urodą. Każdy kilkudziesięciosekundowy odcinek Ach! przedstawia tricki na makijaż, fryzurę, porady pielęgnacyjne i kosmetyczne lub inspiracje dotyczące manikiuru. Użytkownicy dowiedzą się m.in. jak zrobić idealną kreskę na powiece albo makijaż typu smokey eye, jak samodzielnie wykonać manikiur hybrydowy albo fryzurę na studniówkę lub siłownię. Ach! to pierwszy lifestyle’owy format social video, przy którym współpracują youtuberzy. W tworzeniu części odcinków redakcję lifestyle’ową Gazeta.pl wesprą vlogerzy należący do sieci Epic Makers, którzy zajmują się tematyką urodową.