"To od nas zależy, jak wychowamy dzieci. Uczmy je, że fajnie jest pomagać". Rusza akcja "Mała pomoc, wielka radość"

Problem ubóstwa w naszym kraju wciąż istnieje. W skrajnym ubóstwie żyje 7 proc. Polaków, czyli 2,7 mln osób. Jedną trzecią tej grupy stanowią dzieci i młodzież. Procter & Gamble oraz Carrefour Polska połączyły sił, aby we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem poprawić sytuacje życiową dzieci z najuboższych i najbardziej potrzebujących rodzin.

Dzień Dziecka jest dla nas przede wszystkim rodzinnym, radosnym świętem. Celebrujemy przyjemne chwile z dziećmi, wręczamy i dostajemy prezenty. Warto sobie jednak uświadomić, że w Polsce jest wiele dzieci, które nie dostaną upominków w tym dniu. Nie myślą nawet o prezentach. Ich oczekiwania są znacznie mniejsze. Chciałyby mieć czyste ubrania, środki higieniczne.

Nie zdajemy sobie sprawy, jak niewiele trzeba, by podnieść poziom życia wielu rodzin. Nawet takie podstawowe produkty, jak środki czystości czy produkty higieny mogą w znaczący sposób poprawić warunki, w jakich dorastają dzieci i młodzież - tłumaczy Jolanta Chełmińska, Członek Prezydium Zarządu Głównego PCK, i zachęca - Zapewnijmy dzieciakom uśmiech i lepsze jutro wielu rodzinom!

Nie bez powodu właśnie tymi słowami Jolanta Chełmińska rozpoczęła konferencję promującą akcję na rzecz potrzebujących dzieci „Mała pomoc, wielka radość”. Każdy z nas może pomóc. Nie musimy nigdzie wysyłać SMS, nikt nie oczekuje od nas wpłacania konkretnych kwot na konto. Wystarczy jedynie bardziej świadomie robić codzienne zakupy.

Justyna Rymkiewicz, Senior Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej P&G, przekonuje, że nasza pomoc nie zabiera nam dodatkowego czasu, możemy spełnić dobry uczynek mimochodem:  Możemy pomagać w każdej chwili, robiąc codzienne zakupy. Każdy z nas potrzebuje proszku do prania czy pasty do zębów. Wystarczy wybrać interesujące nas produkty i zrobić zakupy w Carrefourze. Nasze marki na co dzień goszczą w domach milionów rodzin w Polsce. Dzięki akcji „Mała pomoc, wielka radość” możemy sprawić, by produkty takie jak Pampers, Ariel czy Lenor, mogły również towarzyszyć w codziennym życiu dzieci z rodzin najuboższych, dbając o higienę i czystość w ich domach.

Ten niewielki gest, zwykłe codzienne zakupy, mogą zmienić życie wielu dzieci. Nas nie kosztuje to wiele wysiłku. A jak podkreśla psycholog dziecięcy Dorota Maciejec, dzieci, które mają problem z zaspokojeniem podstawowych potrzeb, mają problem z poczuciem własnej wartości czy odnalezieniem się w grupie rówieśników: Żyjemy w takich czasach, że bardzo wyraźnie rysują się różnice. A różnice między rówieśnikami są źródłem wykluczenia społecznego. To wykluczenie społeczne powoduje bardzo negatywne konsekwencje dla dzieci. Jest źródłem zaniżonej samooceny, zaniżonego poczucia własnej wartości.

W akcję „Mała pomoc, wielka radość” zaangażowała się także znana i lubiana aktorka - Aneta Zając. Gwiazda sama jest mamą. Wychowuje dwóch chłopców i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne są programy społeczne, które wpływają na losy dzieci: Dzieci z ubogich rodzin są traktowane bezwzględnie przez rówieśników. Są wyśmiewane, znieważane. Ja wychowałam się na warszawskim Targówku, a jest to jedna z uboższych dzielnic Warszawy. Widziałam wiele takich sytuacji. Sama jestem matką i uczę dzieci szacunku dla innych. Bez względu na to z jakiej rodziny pochodzą, czy są bogate, czy biedne. To od nas, rodziców, zależy, jak wychowamy swoje dzieci. Warto uczyć dzieci, że fajnie jest pomagać osobom, których rzeczywistość nie wygląda kolorowo.

Aneta Zając przesyła najlepsze życzenia z okazji Dnia Dziecka!

Więcej o akcji:

1% dochodu ze sprzedaży produktów P&G w sieciach Carrefour pomoże dzieciom. Weź udział w akcji we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem i pomóż dzieciom w potrzebie tworzyć komfortowe warunki rozwoju. Pomaganie nigdy nie było łatwiejsze. Wystarczy w okresie 31.05-26.06.17 kupić produkty P&G w sieci sklepów Carrefour a 1% dochodu ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz potrzebujących dzieci w Polsce. Czasem nawet niewielka pomoc może spowodować wielką radość. Dołącz do akcji w dowolnym momencie kupując produkty P&G.