9-letni Hubert z Białegostoku zaprojektował nową maskotkę w IKEA!

Wśród tegorocznych laureatów konkursu IKEA dla dzieci z całego świata, jest 8-letni Hubert z Białegostoku, który zaprojektował czarnego pająka. Jego maskotka jest już dostępna w sklepach na całym świecie.

Rysunek Huberta został zamieniony w maskotkęRysunek Huberta został zamieniony w maskotkę fot. ikea.com

Co roku IKEA organizuje konkurs rysunkowy dla dzieci z całego świata. Zwycięskie rysunki zostają przekształcone w limitowaną serię maskotek, które potem można kupić w ich sklepach. W tym roku wpłynęło aż 70 000 zgłoszeń. Jury wybrało zwycięskie ilustracje z 10 krajów. Jednym ze zwycięzców jest 9-letni Hubert z Białegostoku, znalazł się pośród wygranych z Korei Południowej, Niemiec, Japonii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Austrii, Stanów Zjednoczonych, Bułgarii, Rosji i Australii. 

Wszystkie zwycięskie maskotki z serii SAGOSKATT 2017Wszystkie zwycięskie maskotki z serii SAGOSKATT 2017 fot. ikea.com

Konkurs jest elementem kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”która  koncentruje się całkowicie na prawie każdego dziecka do zabawy, uczenia się i rozwoju. Jak podaje Ikea dochód ze sprzedaży maskotek zostanie przeznaczony na lokalną inicjatywę społeczną, "aby wspierać dziecięce prawo do zabawy i rozwoju".

Chcesz żeby kolejny polski kandydat wygrał konkurs w przyszłym roku? Właśnie ruszyła kolejna odsłona konkursu. 

Mogą w nim wziąć dzieci do 12 roku życia. Wystarczy narysować swojego wymarzonego pluszaka. Konkurs trwa od 10 do 30 listopada. Więcej szczegółów TUTAJ.