Wasz związek tak wygląda? To znak, że wkrótce się rozstaniecie

Od jakiegoś czasu coś się unosi w powietrzu i nie masz pojęcia, czy w waszym związku to chwilowy kryzys, czy to już koniec? Te 4 punkty mogą Ci pomóc znaleźć odpowiedź na to pytanie.

SeksSeks fot. Pixabay.com/CC0

1. Już się wspólnie nie śmiejecie. 

Rzeczy i sytuacje z nim związane, które kiedyś doprowadzały Cię do śmiechu, teraz tylko Cię wkurzają lub irytują? To znak, że nie jest między wami dobrze. Jeśli po ciężkim dniu spotykasz się z ukochanym i zamiast ulgi czujesz się jeszcze gorzej, znaczy, że wasz związek zmierza końcowi. Spokojnie, jeżeli wam obojgu zależy, i się trochę pogubiliście, możecie to naprawić. Będzie to wymagało wiele pracy i poświęcenia, ale jeżeli uważacie, że warto to już jest znak, że jest co ratować. 

2. Już się nie dotykacie. 

Każda para ma swój wypracowany sposób na okazywanie czułości. Niektórzy wymagają nieustannego tulenia czy dotykania, innym wystarczy trzymanie za rękę, a niektórym kartka na lodówce z napisem "Kocham Cię". Dlatego nie warto porównywać się w kwestii czułości do innych par, jeśli jednak dotychczasowy poziom blikości między wami się znacząco zredukował, np. już odruchowo nie szukacie swoich rąk kiedy siedzicie obok siebie, może to być poważny sygnał, że to uczucie się wypaliło. 

3. Marzysz o romansie. 

Czy co raz częściej przyłapujesz się na tym, że marzysz o gorącym romansie z przypadkowym nieznajomym, albo zainteresowaniu innych mężczyzn? To znak, że ten związek nie spełnia Twoich potrzeb i dlatego Twoje marzenia wypełniają tą sferę, która nie jest w odpowiedni sposób w Twoim życiu zagospodarowana. Czasem wystarczy porozmawiać z partnerem o tym, że dostajesz z jego strony za mało uwagi, pochlebstw, że nie docenia Cię jako kobiety. Jeżeli mu zależy, na pewno uda się częściowo te potrzeby zaspokoić. Jeżeli na dłuższą metę bagatelizuje Twoje prośby, a Ty szukasz spełnia jako kobieta gdzie indziej, nie wróży to dobrze waszemu związkowi. 

4. Każda rozmowa kończy się kłótnią. 

Nie zrozumcie tego źle, bardzo kochające się pary często się kłócą. Jeśli jednak większość waszych rozmów prowadzi do awantury, to znak, że wkrótce się rozstaniecie. Bardzo często ludzie, którzy podświadomie marzą o rozstaniu sabotują związek wszczynając kłótnie czasem o naprawdę błahe rzeczy. W założeniu takie działanie ma doprowadzić do tego, że druga strona sama zadecyduje się zakończyć ten związek. Dlatego czasem częste kłótnie nie znaczą, że się nie dogadujecie, ale że dla jednej z osób ta relacja jest już zakończona. 

Co najważniejsze pamiętaj, że każda relacja jest inna, dlatego traktuj naszą listę raczej jako podpowiedzi do pracy nad związkiem, lub przemyśleniem czy warto go ciągnąć w takiej formie, a nie jako definitywny znak do rozstania.