Wybrano najlepsze wino świata. Złoty medal otrzymał trunek z... Lidla!

Niedawno odbył się prestiżowy konkurs International Wine Challenge, w trakcie którego wybrano najlepsze wino świata. Okazało się, że złoty medal powędrował w stronę... Lidla. 

Tego roku przyznano 14 złotych nagród, w tym jedną za włoskie wino Fortezza Dei Colli Chianti Classico Riserva, które produkowane jest przez sieć dyskontów Lidl. Zapłacisz za nie zaledwie 7 funtów, czyli nieco ponad 30 zł i jest to najtańsze wino spośród nagrodzonych w prestiżowym konkursie.

Organizowany w Londynie od 1984 roku International Wine Challenge bywa opisywany jako "Oscary świata wina". Mówi się o nim jako o "najbardziej wpływowym konkursie winiarskim."

Fortezza Dei Colli Chianti Classico RiservaFortezza Dei Colli Chianti Classico Riserva fot. materiały prasowe

Jak smakuje zwycięskie wino? Wina Chianti Classico Riserva są zazwyczaj dosyć intensywne o mocnym aromacie. Brytyjski Lidl deklaruje, że ten trunek wyróżnia charakterystyczna nuta keksu. Ponoć idealnie komponuje się z pieczonym indykiem i  wieprzowiną.

Niestety Fortezza Dei Colli Chianti Classico Riserva nie jest jeszcze dostępne w Polsce. Mamy jednak nadzieję, że ten sukces zachęci dyskont to rozszerzenia jego dystrybucji również o nasz kraj.