Chciałabyś mieć większe usta? 10 sposobów na powiększone usta bez operacji

Operacje plastyczne to nie jest wydatek na który stać większość z nas. W dodatku nikt nie da Ci gwarancji, że lekarz nie będzie miał gorszego dnia i nie zrobi z Ciebie glonojada, a sytuację dodatkowo pogorszy ból pooperacyjny i ewentualne powikłania.

Biorąc to wszystko pod uwagę chyba lepiej na początek postarać się optycznie powiększyć usta, co będzie zupełnie bezbolesne, kilka tysięcy razy tańsze i jeśli coś Ci nie wyjdzie - cóż, to zmyjesz makijaż.

1. Przede wszystkim musisz nawilżyć usta. Nałóż na nie najmocniejszy balsam, jaki wpadnie Ci w ręce i pozostaw na przynajmniej kilka minut. 

2. Delikatnie wymasuj usta szczoteczką do zębów z miękkim włosiem. Nie szoruj za mocno, żeby nie uszkodzić delikatnej skóry. Dzięki takiemu "peelingowi" usuniesz martwy naskórek, usta będą gładkie i pełniejsze, ponieważ poprawi się ich ukrwienie.

5 EASY WAYS TO MAKE YOUR LIPS LOOK BIGGER5 EASY WAYS TO MAKE YOUR LIPS LOOK BIGGER Fot. Rachel Leary/Youtube

3. Nałóż na usta trochę podkładu. Dzięki temu będą gładsze, a podkład jest idealną bazą pod szminkę, dzięki której kolor utrzyma się znacznie dłużej. 

4. Obrysuj usta konturówką o ton ciemniejszą od Twojego naturalnego koloru, delikatnie wychodząc poza kontur. Nie przesadź, bo będzie wyglądało nienaturalnie. I pamiętaj o dokładnym zamalowaniu przerwy między "starą" a "nową" linią ust.

embed

Profesjonalne kosmetyki do makijażu ust w dobrych cenach znajdziesz na Avanti24.pl!

5. Jeśli nie lubisz używać konturówki powinnaś opanować sposób z literą X. Narysuj X na środku górnej wargi. Pomaluj usta nie wychodząc poza linie wyznaczone przez X, dzięki temu usta będą wyrazistsze.

embed

6. Pokreśl błyszczykiem środek górnej wargi. Rozświetlony łuk Kupidyna optycznie powiększa usta!

7. Przy pomocy korektora precyzyjnie "wyczyść" z kredki i szminki obszar wokół ust, tak żeby były one maksymalnie wyraziste i nie zlewały się ze skórą. 

8. Aby pomadka dłużej została na ustach przyłóż do nich chusteczkę higieniczną i przez nią muśnij usta pudrem transparentnym. Ten trik sprawia, że kolor znacznie dłużej się trzyma!

embed

9. Rozświetl błyszczykiem (jaśniejszym od szminki) środek górnej i dolnej wargi. Zamiast błyszczyka możesz wykorzystać także złoty cień do powiek

embed

Zobacz też: szminki w pięknych kolorach na Avanti24.pl!

10. Zaznacz skórę pod ustami korektorem lub podkładem w odcieniu nieco ciemniejszym od Twojej skóry. Taki dodatkowy "cień" optycznie powiększa usta.

embed

I ostatni trik mam dla was gratis: Nałóż odrobinę rozświetlacza na łuk kupidyna, dzięki temu górna warga będzie się wydawała większa.

embed