Te ślady na plecach to skutki uboczne popularnego zawodu. Nie zgadniesz, czym się zajmuje ta kobieta

Uważasz, że praca fryzjerki to lekka fucha? Niby nic wielkiego: ciachanie nożyczkami, czesanie włosów, pogaduchy z klientkami, zero stresu. Nic bardziej mylnego! Sprawdź, co ta praca może zrobić ze zdrowiem.

Masażysta Hitesh Patel z Leicester w Wielkiej Brytanii opublikował zdjęcie pleców swojej klientki. Kobieta jest fryzjerką, a zdjęcie jej pleców może przerazić każdego. Ja w pierwszej chwili pomyślałam, że fryzjerka została przez kogoś wychłostana lub jakoś inaczej pobita. Okazało się, że to "tylko" ślady po masażu, któremu co jakiś czas musi się poddawać kobieta z powodu swoich problemów z kręgosłupem. 

Masażysta wyjaśnił, że po wielu godzinach stania nad głowami pacjentek z grzebieniem w jednej ręce i suszarką w drugiej fryzjerki nie mogą nawet normalnie usiąść, ponieważ ich mięśnie nienaturalnie się rozrastają i przestają podtrzymywać kręgosłup w normalnej pozycji

Dopiero po specjalnym masażu mięśnie zostają "zresetowane" i mogą wrócić do normalnej pozycji. Niestety gua sha to bardzo nieprzyjemny masaż, który polega na zdzieraniu naskórka bawolim rogiem lub płytką jadeitową. Brzmi przesympatycznie, prawda? Po takim zabiegu przez kilka dni pieką Cię plecy, ale ponoć działa. Wiele osób musi się na niego decydować, kiedy inne metody zawodzą. 

Dlatego kiedy następnym razem będziesz u fryzjera i pomyślisz o łatwym i przyjemnym życiu pracowników salonu - przypomnij sobie te zdjęcia!