Masz trądzik? Jeden kosmetyk pomoże Ci go zatuszować

Trądzik to nie tylko jeden z przykrych objawów dojrzewania, ale też coraz częstsza choroba skóry osób, które czasy liceum mają już dawno za sobą. Na szczęście jest bardzo prosty sposób na zatuszowanie tych dolegliwości.

Trądzik należy przede wszystkim leczyć, to jasne. Nie zniknie, jeśli nie poddasz się leczeniu, tylko będziesz zakrywała go makijażem. Jednak kuracja bardzo często się przedłuża, niektóre środki nie działają, inne mają wyjątkowo paskudne efekty uboczne... Żyć trzeba, a zaczerwieniona twarz potrafi zepsuć samopoczucie nawet najtwardszym z nas. 

W takiej sytuacji warto zaprzyjaźnić się z zielonym korektorem do twarzy. Haczyk polega na tym, że nieumiejętnie rozprowadzony korektor będzie przebijał przez podkład i zepsuje Ci cały makijaż. Dlatego warto obejrzeć nagranie brytyjskiej vlogerki emeraldxbeauty, która pokazuje jak łatwo poradzić sobie z tym problemem.

Na początku należy rozprowadzić pędzlem korektor na policzkach, czole i brodzie. Następnie kilka kropel olejku - zmieniają konsystencję korektora i ułatwiają rozprowadzenie go na całej twarzy. Później jest już z górki: vlogerka zakrywa cienie pod oczami czerwoną szminką, nakłada na twarz podkład, konturuje i spryskuje mgiełką utrwalającą. 

 

Nie cieszę się z cudzego nieszczęścia, ale fajnie, że istnieją vlogerki urodowe, które nie są idealne!