Większość osób je mandarynki w taki sposób. Specjaliści przestrzegają: możesz sobie zaszkodzić

Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się między innymi z mandarynkami. W końcu te owoce nigdy nie pachną i nie smakują tak dobrze, jak właśnie w tym okresie. Jednak świąteczne leniuchowanie często skłania nas do odpuszczania drobnych codziennych nawyków, może to jednak wpłynąć negatywnie na nasze zdrowie.

Obieranie mandarynkiObieranie mandarynki fot. flickr.com/Michael Hamann/CC BY 2.0

O co chodzi? Jak się okazuje, specjaliści odkryli, że wiele osób popełnia zasadniczy błąd. Jaki? Nie myją skórek prze obraniem. Naukowcy ostrzegają, że na skórkach mandarynek znajduje się sporo bakterii i zanieczyszczeń. W konsekwencji możemy poczuć się źle, a nawet doświadczyć objawów alergii.

Skąd bakterie na mandarynkach? Te owoce przyjeżdżają do Polski z Hiszpanii i Portugalii. W trakcie podróży są przechowywane w skrzyniach na ciężarówkach i dlatego, w ramach zabezpieczenia stosują różne preparaty, takie jak wosk carnauba i szelak. Niestety te substancje często powodują reakcje alergiczne.

Umycie mandarynek zajmie Ci dosłownie minutę, a dzięki temu nie narazisz swojego zdrowia i samopoczucia :) Nie zapomina o tym! :)