20 tys. młodych ludzi będzie mogło za darmo podróżować po Europie! Sprawdź, czy jesteś jednym z nich!

Brakuje Ci pieniędzy na zagraniczne podróże? Parlament Europejski zatwierdził plan, w którym udział wezmą także Polacy.

Podróże kształcą. Do tej znanej prawdy nie trzeba przekonywać członków Parlamentu Europejskiego, którzy zamierzają ułatwić podróżowanie tysiącom młodych Europejczyków. 20 tysięcy osób ma otrzymać na 18. urodziny darmowy bilet Interrail, za który normalnie musieliby zapłacić przynajmniej 300 euro!

Wg wstępnego planu obdarowany ma dwa lata na wykorzystanie biletu, który upoważnia go do trzech tygodni podróży pociągiem po 30 krajach Europy.

Autorzy projektu chcą, żeby młodzi ludzie wyzbyli się uprzedzeń wobec innych kultur i narodów poprzez osobisty kontakt z tym, co do tej pory było obce. Dzięki programowi będą się mogli także dowiedzieć, jak funkcjonują inne państwa. 

Większość internautów, tak jak europarlamentarzystów, jest bardzo pozytywnie nastawionych do projektu. Jednak niektórzy uważają, że program jest marnowaniem wspólnych pieniędzy, a młodym ludziom bardziej przyda się pomoc w znalezieniu stażu i pracy, a wtedy sami będą mogli sobie fundować zagraniczne wycieczki. 

Może i mają trochę racji, ale ja bym takim biletem nie pogardziła. Po raz pierwszy od bardzo dawna naprawdę pożałowałam, że już jestem pełnoletnia! :(