8 sygnałów, które wskazują, że jesteś w związku bez przyszłości

Zakochanie to piękny stan, ale jego skutkiem ubocznym bywa ślepota. Na oczywiste sygnały, że z tego związku nic nie będzie. Sprawdź, czy Twój ukochany nie wykazuje cech typowych dla kogoś, kto nie chce się angażować.

Niektóre z nas tkwią w związkach, które niemal od początku są skazane na fiasko, bo wydaje im się, że lepszy jakikolwiek związek niż żaden. Inne po prostu są zaślepione, bo niedawno się zakochały i nie zdążyły dostrzec wad u swojego wybranka. Jeśli pytanie "Czy to na pewno to?" nie występuje u Ciebie tylko po większej kłótni, to powinnaś zadać sobie kilka kontrolnych pytań.

Zobacz wideo

Czy Twój facet...

1. Nie wykazuje się inicjatywą

Żeby związek był udany obydwie strony muszą się o to starać. Nie może być tak, że na Ciebie spada planowanie waszych spotkań, a on tylko łaskawie na nie przychodzi.

2. Nie otwiera się przed Tobą

Każdy ma sprawy, o których nie ma ochoty rozmawiać na pierwszej randce. Ale trudno powiedzieć, że kogoś znasz, jeśli w ogóle o sobie nie opowiada. Może to oznaczać, że nie traktuje Cię poważnie i nie chce dać się poznać komuś, kogo zaraz spławi.

3. Nigdy nie dzwoni

Wszyscy jesteśmy zabiegani, ale jeśli nie uda się spotkać, to przynajmniej jakaś dłuższa rozmowa przez telefon by się przydała. Zasługujesz na coś więcej niż wiadomości na messengerze.

4. Nie uwzględnia Cię w swoich planach

Jeśli jako ostatnia dowiadujesz się o tym, że on jedzie na weekend z kumplami, to jest poważny argument za tym, żeby pomyśleć o rozstaniu. Zwłaszcza, jeśli nie słychać nic o tym, żebyście mieli wyjechać gdzieś razem w kolejny weekend. 

5. Jest nieczuły w miejscach publicznych

Niektórzy nie lubią czułości w miejscach publicznych i bardzo dobrze, bo nie ma nic gorszego od par śliniących się w autobusie pełnym ludzie. Ale jeśli on traktuje Cię w takich chwilach jak koleżankę, z którą nic go nie łączy, to nie jest dobry znak.

6. Często zmienia wasze wspólne plany

Nagłe odwoływanie lub zmienianie formuły spotkań jest nie tylko irytujące i kłopotliwe, ale zwyczajnie niegrzeczne. Zasługujesz na to, by Twój facet szanował Ciebie i Twój czas.

7. Nie jesteś z nim szczęśliwa 

Nie musisz skakać z radości przez cały dzień, ale związek zasadniczo powinien Cię uszczęśliwiać. Jeśli zamiast tego głównie się martwisz lub zastanawiasz nad waszą relacją, to może powinniście sobie odpuścić?

8. Nie chce Cię poznać

Jeśli jest się zakochanym, to chce się poznać ukochaną osobę jak najlepiej. Jeśli więc Twojego faceta nie interesuje to, jak Ci minął dzień lub jak Ci się podobał film, na którym właśnie byliście, to czy w ogóle go interesujesz? 

Więcej o: