Lidl wprowadzi do oferty prosecco, po którym nie ma kaca?

Najgorszą częścią imprezy jest poranek po niej. Paleta atrakcji jest szeroka: ból głowy, nudności, pragnienie... Lidl postanowił ułatwić nam życie

Prosecco robi się coraz popularniejsze, jako znacznie tańszy i często również smaczniejszy zamiennik szampana. Lidl postanowił wyjść temu naprzeciw i wprowadził do swojej oferty w Wielkiej Brytanii Organic Prosecco Spumante, cudo za około 9 funtów, po którym konsumenci nie muszą przejmować się kacem. Jeśli produkt przyjmie się w Anglii, to dyskont z pewnością rozszerzy ofertę na inne kraje.

Jednak najciekawsze jest to, w jaki sposób producent posiadł boską moc niwelowania skutków kaca? Richard Bampfield, mistrz wina w Lidlu (pięknie brzmiące stanowisko, zazdroszczę) tłumaczy, że kac lub jego brak zależy od ilości użytych przy produkcji siarczanów oraz jakości środka konserwującego. 

Przy składnikach wysokiej jakości następnego dnia konsument nie powinien odczuwać żadnych objawów kaca. 

Coś musi być na rzeczy, bo z własnego doświadczenia wiem, że im gorsze wino tym straszniejszy poranek. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać, aż w Polsce także pojawi się to idealne wino!