Lubisz róż? Musisz odwiedzić te miejsca w Polsce

A jeśli róż kojarzy Ci się z domkiem dla lalek, to przekonaj się, że nie tylko szary jest kolorem o wielu twarzach...

Różne odcienie różu wciąż królują na wybiegach i na naszych głowach. Coraz więcej jest także lokali, które stawiają właśnie na ten kolor. Na Instagramie roi się od rozkosznie/elegancko różowych restauracji i kawiarni. I jeśli wydaje Ci się, że aby znaleźć się w jednej z nich musisz polecieć za ocean, to zaskoczy Cię jak wiele mamy takich miejsc w Polsce. Koniecznie wybierz się do przynajmniej jednego z nich!

1. NANAN

Wnętrze Nanan oraz identyfikacja wizualna to projekt Buck.Studio. Fotele firmy Fameg.Wnętrze Nanan oraz identyfikacja wizualna to projekt Buck.Studio. Fotele firmy Fameg. Fot. PION

Bajkowa wrocławska cukiernia, która zachwyci nawet sceptycznie nastawionych do różu (mnie zachwyciła!). Gustowne wnętrze to jedno, prawdziwym skarbem są minitorciki oraz eklery, które zachwycą miłośników wyrafinowanych i nieco prostszych smaków. Menu stale się zmienia zgodnie z fantazją szefowej kuchni oraz preferencjami klientów. 

2. Lui Store

Olśniewające wnętrze warszawskiego butiku jest pierwszym, co Cię w nim zachwyci. A potem będzie tylko lepiej...

3. Różove

RóżoveRóżove Materiały lokalu

W przeciwieństwie do większości pozycji z listy, w tym interesującym połączeniu kawiarni i sklepu w Poznaniu króluje przede wszystkim drewno, a potem róż. Tym razem jednak nie chodzi o wystrój, ale sprzedawane w nim produkty, które co do jednego są różowe!

4. Regina Bar

ReginaRegina DAWID ŻUCHOWICZ

Warszawski bar, który wyróżnia ciepły wystrój i zaskakujące połączenie kuchni włoskiej i chińskiej. Pizza z lukrem śliwkowym brzmi naprawdę kosmicznie!

5. Port Royal

Restauracja Port RoyalRestauracja Port Royal 

Piękne miejsce w Warszawie, w którym królują świeże ryby słodko- i słonowodne. Właściciele chwalą się, że klienci mogą skosztować ponad 50 gatunków ryb! 

6. O JEJU

 

Krakowska drogeria, która nastrojem przypomina bardziej kawiarnię. Koreańskie kosmetyki w wyjątkowym wydaniu.

7. Warszawski lukier

 

Luźna atmosfera, dużo różu i wręcz nieprzyzwoicie słodkie menu to cechy charakterystyczne tego miejsca. Od samego patrzenia można dostać cukrzycy!  

8. Pink Lobster

W tej warszawskiej restauracji udało się połączyć uroczy róż z bardzo wyrafinowanym menu - połowę pozycji musiałam wygooglować. ;)