5 powodów za które kochamy Marcina Dorocińskiego

Marcin Dorociński od lat zajmuje specjalne miejsce w naszym sercu i to nie tylko z powodu roli podkomisarza Sławomira Desperskiego "Despero". Zobaczcie 5 powodów, dla których to jeden z naszych ulubionych polskich aktorów.

1. Jest sławny dzięki swojej grze aktorskiej, a nie skandalom.

Marcin Dorociński ze swoimi psami, Chlebkiem i Rózią/Marcin Dorociński ze swoimi psami, Chlebkiem i Rózią/ fot. Szymon Szcześniak; kampania FRONTMANI dla SCHRONISK

Niedawno w wywiadzie dla Gazety Wyborczej powiedział: O relacjach tak intymnych, jak relacje z moimi domownikami, nie lubię opowiadać wszem i wobec i staram się tego nie robić. Stawiam granicę między tym, co publiczne, a tym, co prywatne.

I tego aktor trzyma się od lat, próżno w serwisach plotkarskich szukać informacji o jego prywatności. Jeżeli piszą o nim w prasie, to o jego pracy, lub o akcjach charytatywnych, które chętnie wspiera.

2. Naprawdę kocha zwierzęta.

Marcin Dorociński i CerseiMarcin Dorociński i Cersei Zdjęcie pochodzi z kalendarza Wielcy Małym

Na stałe promuje adoptowanie zwierząt ze schronisk. Sam ma dwa adoptowane psy, które możecie zobaczyć na zdjęciu powyżej. Niedawno w jednym z wywiadów powiedział skromnie: Nie lubię się mądrzyć, nie jestem od tego, by mówić ludziom, jak mają żyć. Nie przygarnę też wszystkich potrzebujących zwierząt. Ale kiedy mogę coś zrobić, by im pomóc, robię to. Krzyczę w ważnej sprawie.

3. Namówił "Ramsaya Boltona" z "Gry o tron" aby wsparł akcję walki o żubry. 

Dorociński jakiś czas temu opublikował na swoim Facebboku poniższe zdjęcie z takim o to podpisem: 

Nawet ja nie skrzywdziłbym żubra" powiedział Ramsay Bolton i tym samym dołączył do walki o życie 40 żubrów z Puszczy Boreckiej i Knyszyńskiej.
Żarty się skończyły, a jak wiecie z podkomisarz Sławek Desperski "Despero" i Ramsay Bolton nie ma miękkiej gry, zatem uważajcie. Połączyliśmy siły. Obserwujemy Was. I Was znajdziemy. A fani Game of Thrones i #Pitbull wiedzą jak się to kończy.
Dziękuję Iwan Rheon za wsparcie i pomoc przy nagłośnieniu skandalicznej decyzji o odstrzale żubrów. To dopiero początek naszej akcji mającej na celu nagłośnienie tej sprawy. Nie poddamy się.

4. Zawsze wygląda zabójczo.

Marcin DorocińskiMarcin Dorociński Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Wyborcza.pl

Musimy przyznać, że czy to w dresie czy w garniturze Dorociński zawsze wygląda naprawdę dobrze. I to nie tylko nasze zdanie, co roku w rankingu najprzystojniejszych aktorów zajmuje wysokie miejsca. Do tego w przeciwieństwie do wielu kolegów z branży nie jest częstym klientem klinik chirurgi estetycznej, i starzeje się naturalnie.

5. Nie boi się odważnych ról.

'Plan B''Plan B' fot. materiały prasowe

Z takim wyglądem mógłby grać bez końca w komediach romantycznych. Wybiera jednak różnorodny repertuar i nie boi się wyzwań aktorskich. Wkrótce w filmach premiera najnowszej produkcji z jego udziałem, gdzie zobaczymy go w dosyć niesztampowej roli. Zresztą zobaczcie sami w zwiastunie: