Znana artystka krytykuje styl Polek: nie mają wyczucia stylu jak kobiety na zachodzie

Hanna BakułaHanna Bakuła Agencja Wyborcza.pl

Hanna Bakuła to popularna malarka i pisarka. W 1981 roku zamieszkała na Manhattanie i pozostała w Stanach do 1989 roku. Zdobyła tam wiele nagród, projektowała kostiumy i scenografię do spektakli off- Broadway, za które dostała nagrodę New York Timesa. W 1990 wróciła do rodzinnej Warszawy, gdzie wydała 22 książki i pisała felietony do kilku tytułów prasowych. 

Artystka bardzo chętnie wypowiada się na tematy obyczajowe, tym razem zdecydowała się wyrazić swoją opinię na temat polskiej mody

Zaczęła od krytyki polskich projektantów – Bardzo mi się mylą polscy projektanci. Maciej Zień był u Gaultier, to bardzo dobrze go plasuje, nie sposób pomylić Gaultier, natomiast polskich projektantów można pomylić – powiedziała agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Po chwili przeszła do analizy stylu Polek, tu też słowa nie były zbyt pochlebne. 

Między innymi  zarzuciła swoim rodaczkom, że podążają za trendami za wszelką cenę, i nie mają takiego wyczucia stylu jak np. kobiety na zachodzie – jak buty z zasłoniętym kolanem to od razu do kości ogonowej, jak wysokie obcasy to od razu 22 cm plus platforma - powiedziała.

Następnie porównała styl Polek to Rosjanek, które jak wiadomo, kojarzone są z brakiem umiaru i zamiłowaniem do tandety.

-Ja poznam na ulicy Polkę i Rosjankę w Nowym Jorku, z dużej odległości widzę, że idzie jakaś koleżanka, bo jest trochę za bardzo - stwierdziła Bakuła. 

Zgadzacie się z opinią artystki, czy uważacie, że przesadziła?