Zdemolowane sklepy H&M, wszystko przez jedno zdjęcie

Klika sklepów szwedzkiej marki H&M w RPA zostało zdewastowanych. Wszystko z powodu bluzy, w którą na stronie marki ubrano czarnoskórego chłopca. Miała nadruk: "Coolest monkey in the jungle" (Najfajniejsza małpa w dżungli).

Sklepy szwedzkiej firmy odzieżowej zostały zniszczone w tę sobotę. Na zdjęciach i filmach zamieszczonych na Twitterze widać ogrom strat m.in. potłuczone lustra, zniszczone ubrania i poprzewracane wieszaki.

Reklama marki H&M - 'Coolest monkey in the jungle'Reklama marki H&M - 'Coolest monkey in the jungle' H&M

Sytuację opanowała policja, jak podaje ABC w niektórych przypadkach użyto gumowych kul

W Johannesburgu  członkowie Ruchu Bojowników o Wolność Gospodarczą zablokowali wejście do sklepu H&M w jednym z centrów handlowych. 

H&M poinformowała na swojej stronie o czasowym zamknięciu wszystkich 17 sklepów w RPA, z uwagi na "bezpieczeństwo personelu i klientów".

To nie jedyna forma protestu, choć w innych częściach świata miały one charakter w pełni pokojowy, popularny raper Diddy zaoferował chłopcu ze zdjęcia milion dolarów w zamian z podpisanie kontraktu na bycie modelem jego własnej marki. Ponadto fani piosenkarki Nicki Minaj wzywali ją do zerwania współpracy rekalmowej z H&M.