Co mówi o Tobie kolor oczu? Zdradza 3 cechy Twojego charakteru

Oczy są zwierciadłem duszy? Nawet bardziej, niż myśleliśmy...

Zawsze uważałam, że popularne powiedzenie dotyczy raczej uczuć, które możemy dostrzec w oczach rozmówcy, a nie samych oczu. A okazało się, że kolor tęczówki też może nam sporo powiedzieć o charakterze danej osoby. 

Naukowcy z uniwersytetu w Örebro chcieli sprawdzić, czy powiedzenie można potraktować dosłownie i czy istnieje związek między kolorem oczu a charakterem ich właściciela. W tym celu przebadali grupę ponad 400 osób i doszli do dosyć zaskakujących wniosków.

Sprawdź, co Twoje oczy mówią o Tobie!

1. Niebieskie

Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjne Fot. Pexels

Wewnętrzna siła i siła fizyczna to dwie cechy, które posiadasz, ale wiele osób może tego nie widzieć. Całkiem prawdopodobne, że uważają Cię za osobę nieśmiałą, mimo że niekoniecznie musisz nią być! Niebieskoocy są ostrożni wobec nowości, mają wysoką odporność na ból i rzadko zapadają na depresję.

2. Szare

Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjne Fot. Pexels

Szare oczy wskazują na osobę bardzo stabilną emocjonalnie albo na kogoś "o dwóch twarzach", kto potrafi być dwoma osobami na zmianę. Potrafisz zmieniać się jak kameleon w zależności od okoliczności i towarzystwa. To może być dobre lub złe, zależy jak wykorzystujesz tę umiejętność.

3. Zielone 

Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjne Fot. Pexels

Posiadacze zielonych oczu mają tę przewagę nad innymi, że to właśnie ten kolor jest uznawany za najbardziej seksowny. Osobowość zielonookich ma w sobie coś z połączenia oczu niebieskich i brązowych: są silni i ostrożni, a także przyjaźni lecz dominujący. Naukowcy twierdzą, że zielony kolor oczu charakteryzuje osoby tajemnicze i samowystarczalne.

4. Piwne 

Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjne Fot. Pexels

Tak naprawdę to nie jeden kolor, a robocza nazwa całej gamy barw od zielonego do brązowego. Posiadacze takich oczu są wyjątkowi, ponieważ nie da się znaleźć dwóch osób z takim samym rozmieszczeniem barw na tęczówce. Dlatego trudno powiedzieć cokolwiek uniwersalnego o piwnookich. Jedyną wspólną cechą jest zrównoważona osobowość - piwnoocy nigdy nie są ekstremistami.

5. Brązowe 

Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjne Fot. Pexels

Jasnobrązowe oczy są charakterystyczne dla osób lojalnych, godnych zaufania, uprzejmych, ale na pewno nie uległych. Poza tym brązowoocy śpią statystycznie dwie godziny krócej niż osoby z jasnymi oczami i trudno im się wstaje rano. Brzmi znajomo?

6. Ciemnobrązowe

Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjne Fot. Pexels

Prawdopodobnie jesteś urodzonym liderem. Jeśli się z tym nie zgadzasz, to zdziwisz się, ale tak to widzą inni. Ciemny brąz przechodzący prawie w czarny jest bardzo rzadkim kolorem, więc masz dodatkowo aurę tajemniczości. Ale ogólnie rzecz biorąc ludzie widzą Cię jako kogoś bardzo miłego.