Pod Warszawą wkrótce zostanie otwarty największy wodny park w Europie

W podwarszawskim Mszczonowie powstanie największy park rozrywki w Polsce, i drugi co do wielkości w Europie! Jedyny który jest od niego większy, to zlokalizowany w Paryżu Disneyland.

To nie pierwszy taki pomysł. O budowie największego parku w Europie, właśnie w Polsce, myślał już turecki biznesmen Vahap Toy, inwestorzy z Luksemburga, a nawet słynny muzyk Michael Jackson.

Park of PolandPark of Poland Cinema City International/ YouTube.com

Budowa miała się rozpocząć już w 2013 roku, jednak została odłożona z powodu konfliktu z ekologami. Największą atrakcją miało być bowiem delfinarium. Jednak przestrzeń wyznaczona dla delfinów okazała się zbyt ciasna jak na potrzeby tych zwierząt.

Park of PolandPark of Poland materiały prasowe

Co znajdzie się w parku? Rozbudowana strefa Sauna Spa, 30 zjeżdżalni o łącznej długości 3,2 km, łaźnie termalne i baseny mineralne, ale to nie wszystko! Najbardziej oczekiwaną atrakcją jest jednak wielki basen w stylu tropikalnej wyspy z rozsuwanym dachem. W pogodne dni będzie można leżakować na niej pod gołym niebem.

Park of PolandPark of Poland Cinema City International/ YouTube.com

Park wodny zostanie wybudowany na terenie 20 hektarów i będzie liczył 67 tysięcy metrów kwadratowych.

Park of PolandPark of Poland materiały prasowe

Pierwsza cześć budowy pochłonie około 140 mln euro. Jak podaje metro.gazeta.pl, cała inwestycja będzie kosztowała ponad miliard złotych. Jego otwarcie zostało wyznaczone na 2019 rok. Wizualizację projektu możecie zobaczyć w poniższym filmie: