Ta darmowa aplikacja odnajdzie dzieło sztuki, które wygląda jak Ty!

Od kilku dni social media zalały selfie zestawione z dziełami sztuki, które są do nich łudząco podobne. Za całe zamieszanie odpowiada aplikacja Google Arts & Culture, która bo załadowaniu swojego sefie przeszukuje dostępną bazę dzieł sztuki i znajduje portret, który najbardziej nas przypomina.

ScrrenScrren Aplikacja Art & Culture Google

Aplikacja miała premierę już ponad rok temu, jednak nagłą popularność zdobyła dzięki właśnie tej nowej funkcji. Zanim pośpieszycie szukać swoich artystycznych odpowiedników mamy złe wieści. Ta funkcja jest narazie dostępna tylko w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych.

Niecierpliwym możemy poradzić, że tę przeszkodę można łatwo obejść - wystarczy zastosować podobny trik jak jakiś czas temu był popularny przed polską premierą Pokemon Go (szczegóły TU). My polecamy jednak cierpliwe poczekać, z pewnością Google wkrótce rozszerzy ilość krajów, w których funkcja jest dostępna. 

Przechodząc już do samej funkcji, oprócz dopasowywania portretu, pokazuje ona w ilu procentach zgadza się on z naszą twarzą. Uważajcie, w przeciwieństwie do filtrów w innych aplikacjach, tu trzeba się zaopatrzyć w sporą dozę dystansu, szczególnie, że aplikacja często dopasowuje do nas portrety odmiennej płci. Tak, jak stało się to z aktorką Alyssą Milano.