Dorastałeś w latach 90.? Właśnie powstał serial dla Ciebie

Dzięki nowemu serialowi Netflixa będziemy mogli odbyć sentymentalną podróż w czasie i przypomnieć sobie czasy, kiedy funkcję tablicy na FB pełniły nasze plecaki i piórniki.

Od jakiegoś czasu w kinie święcą triumfy czasy zimnowojenne, a "Stranger things" był odpowiedzią na nostalgię za klimatem lat 80. Ale czas leci, wchodzimy coraz głębiej w XXI wiek, więc powoli dojrzewa w nas sentyment do lat 90.

Tym bardziej że dla wielu z nas (np. dla mnie) ostatnia dekada XX wieku była złotym okresem, kiedy największym zmartwieniem była pała z matmy i wredna facetka od przyry...

Netflix wychodzi naprzeciw naszym starczym sentymentom i właśnie zaprezentował pierwszy zwiastun serialu o nastolatkach, które tak jak my dorastają w cudownych latach 90., chodzą do Nudnego Liceum (dosłownie - bohaterowie mieszkają w Boring w stanie Oregon), słuchają muzyki z discmana, filmy mają nagrane na VHS, a w wolnym czasie udzielają się w kółku audiowizualnym.

Właśnie wokół filmu, który bohaterowie postanawiają stworzyć w ramach działania szkolnego kółka, ma się kręcić fabuła 10 półgodzinnych odcinków komediodramatu.

 

Zobaczymy, czy produkcji uda się zaspokoić oczekiwania widzów, które po genialnym "Stranger things" będą na pewno bardzo wysokie! Pierwszy, niespełna minutowy zwiastun pokazuje, że klimat lat 90. został oddany znakomicie. Premiera 16 lutego, wtedy przekonamy się, czy fabuła dotrzyma kroku scenografii...