Uroda nie jest najważniejsza! Te cechy charakteru przyciągają facetów

Ładna twarz i seksowne ciało wcale nie są najważniejsze. Sprawdź, jakie cechy są dla mężczyzn szczególnie atrakcyjne.

Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay

Według obiegowej opinii najistotniejszym walorem kobiecym z męskiego punktu widzenia jest atrakcyjność fizyczna. Jeśli szuka się partnera/ki na jedną noc, to na pewno wygląd jest głównym kryterium. Ale w związku znacznie ważniejsze bywają cechy, których na ogół nie doceniamy. Oto lista najbardziej pożądanych:

1. Luz

Nawet z najseksowniejszą dziewczyną nie sposób wytrzymać, jeśli jest ciągle nadąsana i czepia się każdej głupoty. Niestety niektóre panie mylą asertywność z jędzowatością i uważają, że krytykowanie partnera na każdym kroku jest dowodem na ich silny charakter i niezależność. A facet, tak jak każda istota na świecie, chce po prostu mieć spokój...

2. Zadowolenie z samej siebie

Trudno kochać kogoś, kto sam siebie nie kocha. Pewność siebie (nie mylić z zarozumiałością) jest, była i będzie atrakcyjna dla obu płci. Ciągłe żale i miauczenie  "jaka jestem gruba i brzydka" zniechęcą każdego. 

3. Wymaganie szacunku i szanowanie partnera 

Występowanie w charakterze ozdoby i wiecznego dziecka było modne i atrakcyjne parę wieków temu. Dzisiaj nie ma prawdziwej miłości i poważnego związku bez wzajemnego szacunku. Nie pozwól lekceważyć swoich uczuć i opinii, to nigdy nie kończy się dobrze.

4. Własne życie

Nie odstawiaj swoich przyjaciół i zainteresowań w kąt, tylko dlatego, że jesteś w związku. To tak jakbyś rezygnowała z samej siebie. Bezgraniczne poświęcenie się dla partnera ani nie wzbudzi w nim wdzięczności (szybko się do tego przyzwyczai), ani tym bardziej nie będzie atrakcyjne - ile można cieszyć się kimś, kto jest na każde skinienie? 

5. Zainteresowania 

Jak w punkcie wyżej - zainteresowania to część Ciebie i wiele o Tobie mówią. Każdy lubi spędzać czas z osobami, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia i od których można się czegoś nauczyć. Ludzie pełni pasji są niezwykle atrakcyjni, to dotyczy obu płci.

6. Klasa...

...której nie mierzy się długością spódnicy, ani głębokością dekoltu. Kobieta z klasą jest świadoma swojej wartości, nie boi się wyrażać opinii, które formułuje tak, by nie urazić i nie wprawić swojego rozmówcy w zakłopotanie. Trudna sztuka, ale warto próbować.  

Najlepsze w tej liście jest to, że stosując się do niej będziesz przede wszystkim szczęśliwsza!