4 nawyki, które szkodzą Twojej skórze

Wydawałoby się, że to detale, ale mogą mieć bardzo negatywny wpływ na stan Twojej skóry.

Kosmetyki Cię nie zbawią, jeśli nie będziesz dbała o swoją skórę całościowo. Szczególnie wiele "grzechów" popełniamy przed snem, a to bardzo ważny czas. W końcu przez całą noc ciało, w tym skóra, będzie się regenerowało. I tylko od Ciebie zależy, czy maksymalnie wykorzysta ten czas.

Przede wszystkim pamiętaj, że kosmetyki są tylko wspomagaczami, a najważniejsza jest dieta i dostateczne nawodnienie organizmu. W końcu to woda nawilża skórę od wewnątrz, a jej brak powoduje utratę elastyczności i suchość skóry. 1,5 litra wody dziennie to minimum! 

Śpisz na brzuchu? To bardzo źle! Może nie będzie tak, że twarz Ci po prostu zostanie na poduszce, ale niemniej grawitacja działa. Po latach spania na brzuchu skóra traci elastyczność, wiotczeje i przez to wygląda starzej. Czas zmienić pozycję - na boku lub na plecach. Wyjdzie na zdrowie także Twojemu kręgosłupowi.

Źle wykonany demakijaż przed snem także może zaszkodzić! Nie szoruj skóry, żeby jej nie podrażnić i nie wysuszyć. Najlepiej jest postawić na koreański sposób: toniki i olejki. I nie zapomnij o kremie na noc, zapobiega przedwczesnym zmarszczkom.

Uważnie dobieraj kosmetyki. Może się okazać, że używanie ich jednocześnie będzie miało efekt odwrotny od zamierzonego lub przykre skutki uboczne, tak jak w przypadku leków. Przykładowym niezdrowym połączeniem jest używanie kosmetyku z nadtlenkiem benzoilu, który usuwa trądzik razem z innym zawierającym retinol (zapobiega zmarszczkom). W efekcie razem spowodują suchość skóry i stan zapalny!