Każdemu znakowi zodiaku odpowiada konkretny kamień. Znasz swój?

Sprawdź jakie kamienie pozytywnie wpłyną na Twoje samopoczucie

Baran (21.03.–19.04)
Baran to osoba bardzo aktywna, ambitna i porywcza. Kamień, który pomoże mu się nieco uspokoić to malachit. Oprócz niego szczęście przyniosą Baranowi: jaspis czerwony, ametyst, hematyt, karneol, agat i awenturyn. 

MalachitMalachit Pixabay.com

Byk (20.04–20.05)
Byki charakteryzuje zamiłowanie do piękna i wygód. To prawdziwi sybaryci. Mimo to nie można odmówić im pragmatyzmu. W miłości są wierni i zdolni do wielu poświęceń. Jeśli jesteś Bykiem, to pasuje do ciebie kwarc różowy, cytryn, malachit, agat, awenturyn, kryształ górski. Możesz sięgać także po naturalny, czerwony koral, np. w postaci naszyjników czy bransoletek.

Bliźnięta (21.05–21.06)
Bliźnięta bardzo cenią sobie niezależność. Są bardzo ciekawe świata i towarzyskie. Panie spod tego znaku charakteryzuje niezwykły urok osobisty. Najlepiej czują się, kiedy mają na sobie jaspis, tygrysie oko, karneol i kryształ górski. Zwłaszcza ten ostatni bardzo pasuje do ich osobowości.

Rak (22.06–22.07)

Osoba spod tego znaku ma bardzo skomplikowaną osobowość. Ma bardzo zmienne nastroje, jest wrażliwa, ale jednocześnie niezwykle uparta. Rak dobrze będzie czuł się w biżuterii z jaspisu, awenturynu, onyksu, karneolu i heliotropu. Subtelność i szlachetność charakteru Raka najlepiej oddadzą perły.

PerłyPerły Pixabay.com

Lew (23.07–22.08)

Lew uwielbia być w centrum uwagi. Jest bardzo towarzyski, pewny siebie i szczery. Nie może oprzeć się pochlebcom. Biżuteria dla Lwa musi rzucać się w oczy. Pasuje do niego złoto, tygrysie oko, jaspis, agat, bawole oko, kryształ górski, a przede wszystkim bursztyn. 

Panna (23.08–22.09)

Zodiakalna Panna jest bardzo poukładana i rozsądna. Ambicja idzie u niej w parze z inteligencją i dużą spostrzegawczością. Biżuteria dla tego znaku zodiaku musi być wykonana precyzyjnie. Szczęśliwe kamienie to agat, karneol, sokole oko, jaspis, chalcedon, ametyst i cytryn. Zaskakującą cechą Panny jest idealizm, który idealnie oddadzą ozdoby z lapiz lazuli.

Waga (23.09–22.10)
Cecha charakterystyczna Wagi jest silnie rozwinięte poczucie sprawiedliwości i potrzeba równowagi. Osoby spod tego znaku są domatorami i bardzo lubią przebywać w wytwornie urządzonych wnętrzach. Dla Wagi najlepsze będzie tygrysie oko, agat, kwarc różowy, heliotrop, hematyt, opal i karneol.

Skorpion (23.10–21.11)
Skorpionem wiecznie targają silne emocje. Jest pełen energii, wszędzie go pełno i trudno przekonać go do swojego zdania. Panie spod tego znaku są bardzo tajemnicze i seksowne. Najlepiej pasuje do nich biżuteria z krzemienia, malachitu, karneolu, ametystu i hematytu. Ozdoby dla Skorpiona powinny kusić barwą i blaskiem.

AmetystAmetyst Pixabay.com

Strzelec (22.11–21.12)
Osoby spod tego znaku są bardzo wesołe i towarzyskie, ale jednocześnie próżne. Trudno przekonać Strzelca do czegokolwiek, można odnieść wrażenie, że uważa się za osobę nieomylną. Do silnej osobowości Strzelca pasują ametyst, onyks, tygrysie oko, karneol, lapis lazuli, awenturyn. Bardzo dobrze czuje się w turkusowych ozdobach.

Koziorożec (22.12–19.01)
Koziorożec to bardzo pracowita osoba. Ma bardzo duże wymagania wobec samego siebie i ze wszystkich sił stara się im sprostać. Może wydawać się przez to nazbyt sztywny, ale po pracy potrafi równie intensywnie imprezować. Biżuteria Koziorożca powinna pomóc mu się zrelaksować, dlatego najlepsze będą jaspis, kryształ górski, onyks, hematyt, turkus, malachit, a także kamień księżycowy.

Wodnik (20.01–20.02)
Wodnik ma bardzo ciekawą osobowość i wręcz szczyci się swoim ekscentryzmem. Najbardziej na świecie nie znosi dogmatyzmu. Jest bardzo kreatywny, ma artystyczna duszę i dlatego najlepiej będzie czuł się w barwnej, zwracającej uwagę biżuterii. Kamienie dla niego to: sokole oko, onyks, ametyst, chalcedon, bursztyn. 

Ryby (21.02–20.03)
Ryby mają zamiłowanie do wszelkiego typu wiedzy tajemnej, fascynuje je metafizyka. Są niezwykle kreatywne i wrażliwe, dlatego sztuka jest dla nich najlepszą formą wyrażania siebie. Szczęście i zdrowie przyniesie Rybom biżuteria delikatna – agat, ametyst, bawole oko, karneol, heliotrop, a także korale.

Fioletowy agatFioletowy agat Pixabay.com