Uwaga na brokatowe sztuczne rzęsy, mogą poważnie zaszkodzić Twoim oczom!

W karnawale każda z nas chce błyszczeć, ale nadmiar brokatu naprawdę może mieć fatalne skutki.

Czy jest coś, co podkreśla i optycznie otwiera oko lepiej niż sztuczne rzęsy? Okazuje się, że tak. Brokatowe sztuczne rzęsy! Efekt jest niewątpliwie oszałamiający, ale można mieć uzasadnione obawy, że ten trik nie jest do końca bezpieczny.

Makijażystka Fruzan w krótkim tutoriale pokazuje, jak szybko zmienić zwykłe kępki sztucznych rzęs w ich brokatowe wersje. Wystarczy pokryć je klejem, a potem zanurzyć w brokatowym pyle i zgodnie ze sztuka przykleić do powieki. Proste i efektowne? Nie do końca...

 

Mimo że pomysł i nagranie zdobyły ogromna popularność (178 tys. w tydzień!), wiele osób zadaje sobie pytanie, czy pomysłodawczyni i jej naśladowczynie nie zrobią sobie niechcący krzywdy.

Nie wiemy, jakiego kleju użyła Fruzan, ale nawet najtrwalszy nie gwarantuje, że żadna drobina nie dostanie się do oka. A znane są już przypadki osób, którym brokat dostał się do oka (np. w czasie przygotowywania prac na plastykę), co spowodowało poważne uszkodzenie rogówki, a w konsekwencji nawet konieczność usunięcia gałki ocznej!

Oczywiście brokat kosmetyczny różni się od plastycznego, ale to wciąż ciało obce, które przez mruganie możecie niechcący strącić do oka. Naszym zdaniem ryzyko jest zbyt duże!