9 rzeczy za mniej niż 20 zł, które warto kupić na Aliexpress

Chiński sklep kojarzy się z tanim rzeczami o wątpliwej jakości, ale to nie oznacza, ale należy go od razu skreślać. Przedstawiamy listę produktów wartych uwagi.

Przeglądanie Aliexpressu jest naprawdę wciągające. Okazuje się, że w internecie możesz kupić rzeczy, o istnieniu których nie miałaś pojęcia i w sumie nie był to zły stan, bo teraz zastanawiasz się, kto to wymyślił i (co najważniejsze) kto to w ogóle chce kupować?! 

Ale nieważne, dzisiaj skupimy się na tym, co się zdecydowanie przydaje i równie zdecydowanie warto zakupić na wyżej wymienionej stronie. 

1. Pędzle do makijażu 

Chodzi głównie o te podstawowe kształty, przy których jakość włosia nie jest tak istotna. Ale przede wszystkim należy zwracać uwagę na oceny i ich ilość. Jeśli ponad 800 osób ocenia 5/5 zestaw pędzli do wszystkiego za mniej niż 20 zł, to może jest coś na rzeczy?

2. Kępki rzęs

Koniecznie jedwabne! Są równe, cienkie i eleganckie. Nie różnią się niczym od tych markowych, a cena jest wielokrotnie niższa. Do wyboru do koloru, my preferujemy te o długości 10-12 mm. 

3Gąbki do makijażu 

Wyglądają zupełnie jak beauty blender, są znacznie tańsze (ok 1/8 ceny oryginału), a wg użytkowniczek idealnie się sprawdzają. Czego chcieć więcej?

4. Płatki pod oczy

Profesjonaliści twierdzą, że to must have przy brokatowym lub bardziej skomplikowanym makijażu. Ja twierdzę, że przyda się za każdym razem, kiedy używasz cienia. Chyba że jestem jedyną osobą, która po nałożeniu cienia wygląda jak panda?

5. Czarna maska na zaskórniki 

Tak, znasz ją z tych nagrań, które są jednocześnie obrzydliwe i satysfakcjonujące. Ale przynajmniej dzięki nim wiadomo, że to naprawdę działa! Każdy, kto ma problem z zaskórnikami będzie czuł mściwą satysfakcję, dostępną za około 7 zł. 

6. Aplikator do sztucznych rzęs

Oczywiście możesz je nakładać pęsetą, ale taki aplikator jest poręczniejszy i kosztuje tylko kilka złotych, więc czemu nie?

7. Mini zalotka

Wersje pełnowymiarowe zwykle nie chwytają tych najmniejszych rzęs w wewnętrznym kąciku oka, ale już zalotka w rozmiarze mini nie ma z tym problemu. I oczywiście kosztuje przynajmniej dwa razy mniej niż ta najtańsza w sklepie stacjonarnym. 

8. Szkło ochronne na telefon

Wszyscy kochamy smartphony, ale one nie zawsze odpłacają nam tym samym i lubią się rysować i tłuc. Korzystanie z pękniętej szybki jest bardzo irytujące, a wymiana - kosztowna, więc lepiej zawczasu kupić ochronę. Idealna szybka jest wykonana ze szkła hartowanego, ma 0,3 mm grubości, wytrzymałość 9H i nie zbiera odcisków palców (no wreszcie!). I to wszystko za maksymalnie 7 zł. 

9. Kabel USB

Te od producenta danego urządzenia szybko się psują, a na Aliexpressie dostaniesz znacznie wytrzymalsze kable z powłoką nylonową za około 10 zł.