Największy śnieżny labirynt na świecie znajduje się w... Polsce, turyści pokochali to miejsce!

Zagraniczni turyści zachwycają się nim, a twórcy puchną z dumy. Nic dziwnego, to największy tego typu obiekt na świecie!

Już w zeszłym roku pod Wielką Krokwią z tysięcy dwumetrowych lodowych bloków powstał Śnieżny Labirynt, największa tego typu budowla na świecie. W tym sezonie twórcy nie spoczęli na laurach - zwiększyli go o 500 m², co w sumie daje aż 3000 m²! 

Labirynt świetnie wygląda na zdjęciach (co skwapliwie wykorzystują klienci), zwłaszcza wieczorem, kiedy podświetlają go kolorowe iluminacje. Ale błądzenie po nim to przede wszystkim świetna zabawa, którą doceni każdy, kto zachował w sobie odrobinę dziecięcej radości. 

Oprócz labiryntu na zwiedzających czeka także Śnieżny Zamek, budowla w całości zrobiona ze śniegu, której baszty sięgają 16 metrów wysokości.

Zamek to magiczne miejsce jak z bajki, pełne komnat, tajemnych przejść i tuneli, prowadzących na basztę lub taras, z których można podziwiać Giewont, Wielką Krokiew i całą Snowlandię.

Bajkowy klimat podkreślają postaci, których wizerunki możemy znaleźć na ścianach Śnieżnego Zamku. Oprócz Janosika spotkamy tam m.in. pewną bohaterkę bajki Disneya, która bardzo pasuje do klimatu tego miejsca. Poznajecie ten warkocz?

Na odwiedzających czekają także podświetlany dwustumetrowy tor saneczkowy, a także mini ZOO. Jego podopieczni (m.in. jelenie, daniele, kozy, owce i muflony) chętnie dadzą się poczęstować marchewką lub jabłkiem, można je też pogłaskać. :)

Cieszymy się, że Zakopane potrafi wznieść się ponad oscypki i ciupagi i pokazać, że może zaoferować turystom znacznie więcej! Jak się Wam podoba Snowlandia?