Chłopak postanowił rozgryźć trzy kapsułki do prania. Oto co się z nim stało

Czy przyszło Ci kiedyś do głowy, że kapsułki do prania przypominają żelki? Niektóre nastolatki poszły krok dalej i w ramach żartu rozgryzały kapsułki. Wypalony przełyk to teraz ich najmniejszy problem.

Słyszeliście o nagrodach Darwina? Bohater tego tekstu jest na właściwej drodze do tego, by kiedyś to zaszczytne wyróżnienie otrzymać. Na szczęście tym razem mu się to nie udało.

Amerykańskie nastolatki w ramach życia na krawędzi i bycia hardkorem wymyśliły wyzwanie polegające na włożeniu kapsułki do ust i szybkim wyjęciu. Kapsułki przypominają żelki i ładnie pachną, więc zapewne większość cwaniaków uważała, że "kapsułka z mydłem" nic im nie zrobi. Najwięksi twardziele zaczęli ja nawet rozgryzać.

Pewien siedemnastoletni geniusz postanowił przebić ich wszystkich i rozgryźć (a może zjeść?) aż trzy kapsułki. Detergent błyskawicznie wypalił mu przełyk, a chłopak zaczął się dusić. Dławienie usłyszała matka siedemnastolatka, która zobaczyła swoje dziecko wymiotujące zieloną cieczą i płaczące z bólu. Wezwana przez nią karetka przyjechała w samą porę, ponieważ chłopak stracił przytomność i trzeba go było reanimować. W tym momencie stan siedemnastolatka jest stabilny, ale do wesela się raczej nie zagoi: prawdopodobnie czeka go przynajmniej jedna operacja, nie mówiąc o tym, że do końca życia będzie miał problemy z przełykiem. 

 

W 2017 roku wg raportów amerykańskiego centrum kontroli zatruć 220 nastolatków zatruło się kapsułkami do prania, 25% przypadków wynikało z celowego rozgryzienia kapsułki. 

W tym roku nastolatki też nie próżnowały: zarejestrowano już 37 przypadków zatruć kapsułkami, z czego połowa nie była dziełem przypadku. Oczywiście trudno mówić o epidemii, ale to zaskakujące, że mimo kampanii informacyjnej wciąż zdarzają się geniusze, którym marzy się nagroda Darwina. 

Kapsułki do prania stały się na tyle popularne wśród młodzieży, że popularny kanał humorystyczny College Humor postanowił zrobić film przestrzegający przed uleganiem tej niezbyt rozsądnej modzie: