5 trików, dzięki którym będziesz mieć długie i piękne włosy

Każda z nas marzy o pięknych i długich włosach, ale co zrobić, by szybciej rosły i były zdrowe? Oto kilka sprawdzonych porad i trików!

Jak mieć długie włosy /Jak mieć długie włosy / fot. pixabay

Czy twoim marzeniem jest posiadanie długich włosów i od lat starasz się je zapuszczać, ale ci to nie wychodzi? Być może problemem jest to, że skupiasz się tylko na długości włosów, a kompletnie zapominasz o ich kondycji. Oto więc, co powinnaś robić, aby mieć piękne, zdrowe i długie włosy niczym z okładek urodowych magazynów: 

Podcinaj końcówki 

Ta zasada może wydawać się zaprzeczająca tematowi artykułu, ale faktem jest, że systematyczne podcinanie zniszczonych końcówek doskonale wpływa na kondycję włosa, a zdrowe włosy szybciej rosną! Pamiętaj więc o regularnych wizytach u fryzjera albo podcinaj końcówki w domu mniej więcej co 3 miesiące. 

Tutaj znajdziesz dobre produkty do pielęgnacji włosów!

Naturalne olejki 

Jeśli interesujesz się tematyką związaną z włosami, to z pewnością słyszałaś nie raz o mocy naturalnych olejków. Większość z nich zbawiennie wpływa na zdrowie włosów oraz sprawia, że są one mocniejsze i lśniące. Niektóre z olejków pomagają także przyspieszyć porost włosa. Warto zapytać o takie olejki w sklepach z naturalnymi kosmetykami. Najlepsze są te pochodzące z Indii, Egiptu lub Maroko. 

Zobacz duży wybór produktów do pielęgnacji włosów i ciała na Avanti24.pl!

Szczotki do długich włosów /Szczotki do długich włosów / fot. wedreamoficecream.com/ materiały partnerów

Odpowiednie szczotkowanie 


Włosy powinnaś szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie - rano i wieczorem. Podczas szczotkowania przejeżdżaj też szczotką po skórze głowy, aby pobudzić krążenie krwi. Kup sobie szczotkę antystatyczną lub wykonaną z naturalnych materiałów. Pamiętaj też, aby nigdy nie szczotkować mokrych włosów, gdyż są one wtedy bardziej podatne na łamanie się. 

Masaż skóry głowy 

W trakcie mycia włosów lub nakładania odżywki czy olejków powinnaś wykonywać masaż skóry głowy, który pobudza mieszki włosowe. Masuj głowę około  5-10 minut, a szybko zobaczysz efekty! Poza tym jest to też świetny sposób na relaks. 

Białkowa maska 

Jajka od wieków są znanym i cenionym elementem w pielęgnacji włosów. Aby przygotować białkową maseczkę oddziel białka od żółtek i nałóż białka na włosy. Pozostaw je na głowie przez około 15 minut. Spłucz letnią wodą. Twoje włosy staną się błyszczące, mocniejsze i będą szybciej rosły. 

Dzięki tym wskazówkom będziesz mieć długie i zdrowe włosy. Spróbujesz? 

Więcej o: