Kolejna afera w H&M, tym razem poszło o napis na skarpetkach

Jakiś czas temu firma H&M musiała się tłumaczyć z powodu bluzy, w którą na stronie marki ubrano czarnoskórego chłopca. Miała nadruk: "Coolest monkey in the jungle" (Najfajniejsza małpa w dżungli). Teraz przyszedł czas na kontrowersje wokół skarpetek.

Niektórzy dopatrzyli się pośród wzorów obecnych na dziecięcych skarpetkach, motyw, który kształtem przypomniał słowo "Allah" po arabsku. 

Sieć natychmiast wycofała produkt i przeprosiła. Wzór na tych skarpetkach prezentuje figurkę Lego, inne znaczenia są zupełnie przypadkowe. Przepraszamy, jeśli ten motyw okazał się dla kogokolwiek obraźliwy, skomentowała na antenie szwedzkiego radia SVT Petra Buchinger, rzecznik prasowa koncernu.

skarpetki dziecięce H&Mskarpetki dziecięce H&M fot. wish it/H&M

Wielu ludzi zadaje sobie pytanie czy wycofanie skarpetek, których wzór tak naprawdę nieznacznie przypomina ten napis to nie przesada. Warto jednak przypomnieć sobie, co działo się po aferze z zieloną bluzą. W RPA Ruch Bojowników o Wolność Gospodarczą zdemolował kilka salonów, a kolejne zablokował. H&M musiała zamknąć wszystkie sklepy w RPA, z uwagi na "bezpieczeństwo personelu i klientów".