Używasz antyperspirantu, a wciąż się pocisz? Prawdopodobnie nakładasz go źle

Okazuje się, że większość z nas nie używa dezodorantów we właściwy sposób. A jak należy to robić? Nie zgadniecie!

Większość z nas (chociaż życie byłoby przyjemniejsze, gdyby dotyczyło to wszystkich) używa dezodorantów, żeby czuć się świeżo i nie odstręczać otoczenia zapachem potu. Zwłaszcza istotne jest to dla ludzi, które mają stresującą pracę, w ramach której stykają się z wieloma osobami. Szczególnie im dedykujemy ten tekst. 

W jaki sposób i kiedy aplikujesz antyperspirant? Po prysznicu przejeżdżasz wielokrotnie antyperspirantem po skórze pod pachami? Błąd!

Doktor Dawn Harper, znana z programu Embarrassing Bodies, wyjaśnia, że dezodorant użyty zaraz po kąpieli nie wchłania się dobrze. Zwilżona skóra nie przyjmuje antyperspirantu i jego właściwości w odpowiednim stopniu. 

Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay

Co należy więc zrobić? Na pewno aplikować dezodoranty na suchą skórę. Doktor Harper radzi kupić antyperspirant dobrej jakości i użyć go na suchą skórę zaraz przed...snem! Dopiero wtedy możemy mieć pewność, że kosmetyk całkowicie się wchłonie i zadziała prawidłowo. Ewentualne pozostałości wystarczy zmyć pod prysznicem.

Kolejna niespodzianka: wg pani doktor przedawkowujemy antyperspiranty. Wystarczą dwa pociągnięcia w górę i w dół na każdą pachę...dwa razy w tygodniu!  

Jak się Wam podobają te rewelacje? My mamy wątpliwości, czy uda się nam od razu przestawić na właściwy sposób...