To nie wzdęcie ani ciąża. Z tą chorobą zmaga się tysiące Polek

Alyce Clawford jest modelką, która ma naprawdę doskonałą figurę. Na co dzień dzieli się ze swoimi obserwatorami zdjęciami z ćwiczeń czy sesji zdjęciowych. Jednak tym razem postanowiła wrzucić nieco inne zdjęcie. Modelka podzieliła się kolażem, na którym po lewej stronie widzimy jej płaski i perfekcyjny brzuch, a po prawej te sam niedługo później, który wygląda prawie jakby była w ciąży. 

 

Kobiet a w opisie wytłumaczyła, że  że od kilku lat cierpi na zespół jelita drażliwego znana pod skrótem IBS. To  przewlekła choroba układu pokarmowego, która objawia się m.in. bólem brzucha i wzdęciami, zgagą i problemami z wypróżnianiem. Pomimo, że na IBS cierpi nawet do 30% ludzi, do tej pory nie są znane są przyczyny występowania tej choroby. Wciąż nie ma też skutecznego lekarstwa, leczenie głównie polega na łagodzeniu nieprzyjemnych objawów.

 

Podobnie było z Alice, przed ponad 3 lata nie było dnia, żeby nie cierpiała z powodu bólu. Do tego musiała często odwoływać sesje bo jej brzuch był tak mocno wzdęty. Z czasem dziewczyna zaczęła się bać jedzenia. 

Wszystko zmieniło się, kiedy znajomy namówił ją, do skorzystania z pomocy dietetyka. Ten ułożył jej specjalną dietę przeznaczoną dla osób z zespołem jelita drażliwego. Od tego czasu jej życie zmieniło się na lepsze. 

Dlatego właśnie modelka postanowiła podzielić się zdjęciami i historią, kobieta wierzy, że w ten sposób da nadzieję innym chorym. Namawia do szukania pomocy za wszelką cenę, bo sama przekonała się, że ulga jest możliwa.