Salvia nie przepadała za tym jak wygląda, więc została dziełem sztuki

 

Salvia wychowała się na walijskim odludziu. Nigdy nie czuła się zbyt komfortowo w swoim ciele. "Zawsze czułam się oderwana od swojego cielesności, jakby była tylko brzydkim naczyniem, które pozwala mi się przemieszczać"- powiedziała designyoutrust.com

Zainspirowana pokazami Alexandra McQueen'a zaczęła eksperymentować ze swoim wyglądem. Najpierw ogoliła brwi, następnie powiększyła czoło goląc włosy z przodu głowy. Kolejne pojawiły się białe rzęsy i rozmazana pomadka. Naturalną kontynuacją stało się dla niej modyfikowanie elementów jej wyglądu w Photoshopie. 

 

Gotowe stylizacje, choć bardziej można je nazwać przebraniami, lub dziełami sztuki, zaczęła wrzucać na swoje konto na Instagramie. Teraz obserwuje ją ponad 100 000 osób. Jej zdjęcia budzą niepokój, ale jednocześnie sprawiają, że nie można oderwać od nich wzroku.

Na Instagramie dostrzegł ją sławny fotograf Nick Knight. Dziewczyna została jego muzą i  bohaterką jednego z projektów fotograficznych. 

 
 
 

Dziewczyna zdecydowała się wrzucić na Instagrama również jedno zdjęcie bez przebrania. Jak sama przyznaje, czuje się wyjątkowo niekomfortowo pokazując się bez swoich autorskich strojów i makijażu