Wszystkim księżniczkom z Disneya brakuje jednej części ciała. Zauważyliście?

Następnym razem, gdy będziecie oglądać jeden z tych filmowych klasyków Disneya, polecamy się dobrze przyjrzeć jego bohaterkom.
Zobacz wideo "Mulan" - aktorska wersja uwielbianego filmu

Księżniczki Disneya mają wiele wspólnych cech, wszystkie są w podobnym w wieku, większość z nich wychowała się bez rodzica, najczęściej bez matki. Jest jednak jeden element, który łączy księżniczki ze starszych, klasycznych Disneyowskich animacji - brak pewnego elementu na ciele.  

DisneyDisney Screen z filmu Mała syrenka'

Kopciuszek, Ariel, Mulan, Śpiąca Królewna, Tiana, Śnieżka, wszystkie te bohaterki nie posiadają... paznokci! 

DisneyDisney Screen z filmu 'Mulan'

Widzicie, nawet księżniczki Disneya nie są takie idealne. Pozostaje jednak jedno pytanie. Dlaczego? Jeżeli przyjrzymy się najpopularniejszym czarnym charakterom, zauważymy, że mają nie tylko paznokcie, ale również perfekcyjnie wykonany manicure. 

DisneyDisney Screen z filmu 'Królewna Śnieżka'

DisneyDisney Screen z filmu 'Mała syrenka'

Czy zatem według twórców Disneyowskich animacji pomalowane paznokcie są symbolem zła i zepsucia? 

DisneyDisney Screen z filmu 'Księżniczka i żaba'

Otóż nie! Jeżeli przyjrzeć się bliżej poszczególnym scenom, to np. Gaston, który jest ewidentnie czarnym charakterem, w jednej ze scen, gdzie paznokcie są mu potrzebne, ma je w komplecie

DisneyDisney Screen z filmu 'Piękna i Bestia'

W kolejnej, kiedy już nie są częścią fabuły natychmiast znikają. 

DisneyDisney Screen z filmu 'Piękna i Bestia'

Odpowiedź jest bardzo prosta. Rysowanie paznokci w każdej klatce u każdej postaci, jest dość  pracochłonne. Właśnie dlatego, animatorzy, kiedy tylko zauważyli, że odbiorcom nie przeszkadza ich brak, zwyczajnie z nich zrezygnowali - i to na bardzo wczesnym etapie, bo już u Śnieżki, która przecież powstała prawie 80 lat temu. 

DisneyDisney Screen z filmu 'Królewna Śnieżka'

Paznokcie pojawiały się tylko u czarnych charakterów, kiedy wymagały tego elementy fabuły - dodawały im nieco drapieżności. Poza tym w filmach Disneya schwarzcharakter pojawia się w zaledwie w kilku scenach, więc domalowanie mu pełnego manikiuru nie było tak kłopotliwe jak u głównych postaci. 

W najnowszych animacjach, które wygenerowane są komputerowo, problemy ręcznego dorysowywania paznokci znikł, więc Elsa czy Roszpunka są księżniczkami, które "dorobiły się" własnych paznokci.  

Więcej o: