Wszystkim księżniczkom z Disneya brakuje jednej części ciała. Zauważyłeś?

Następnym razem gdy będziesz oglądał, jeden z klasycznych filmów Disneya, polecamy się dobrze przyjrzeć.

Księżniczki Disneya mają wiele wspólnych cech, wszystkie są w podobnym w wieku, większość z nich wychowała się bez rodzica, najczęściej jest to matka. 

Jest jednak, jeden element, który łączy wszystkie księżniczki z klasycznych Disneyowskich animacji - brak pewnej części ciała.  

DisneyDisney Screen z filmu Mała syrenka'

Kopciuszek, Ariel, Mulan, Śpiąca Królewna, Tiana, Śnieżka, wszystkie nie posiadają paznokci. 

DisneyDisney Screen z filmu 'Mulan'

Widzisz, nawet księżniczki Disneya nie są takie idealne. 

Pozostaje pytanie. Dlaczego? Jeżeli przyjrzymy się najpopularniejszym czarnym charakterom, zauważymy, że mają nie tylko paznokcie, ale również perfekcyjnie wykonany manicure

DisneyDisney Screen z filmu 'Królewna Śnieżka'

DisneyDisney Screen z filmu 'Mała syrenka'

Pozostaje więc pytanie: Czy według twórców Disneyowskich animacji pomalowane paznokcie są symbolem zła i zepsucia? 

DisneyDisney Screen z filmu 'Księżniczka i żaba'

Otóż nie! Jeżeli przyjrzeć się bliżej poszczególnym scenom, to np. Gaston, który jest ewidentnie czarnym charakterem, w jednej ze scen, gdzie paznokcie są mu potrzebne, ma je w komplecie. 

DisneyDisney Screen z filmu 'Piękna i Bestia'

W kolejnej, kiedy już nie są częścią fabuły natychmiast znikają. 

DisneyDisney Screen z filmu 'Piękna i Bestia'

Odpowiedź jest bardzo prosta. Jak zwykle, jeżeli nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze. Tak jest też tym razem. Rysowanie paznokci w każdej klatce u każdej postaci, jest naprawdę pracochłonne. Dlatego animatorzy, kiedy tylko zauważyli, że odbiorcom nie przeszkadza ich brak, zwyczajnie z nich zrezygnowali. I to na bardzo wczesnym etapie, bo już u Śnieżki, która przecież powstała prawie 80 lat temu. 

DisneyDisney Screen z filmu 'Królewna Śnieżka'

Paznokcie pojawiały się tylko u czarnych charakterów, kiedy wymagały tego elementy fabuły, dodawały im nieco drapieżności. Poza tym w filmach Disneya schwarzcharakter pojawia się w zaledwie w kilku scenach, więc domalowanie mu pełnego manikiuru nie było tak kłopotliwe jak u głównych postaci. 

W najnowszych animacjach, które wygenerowane są komputerowo, problemy ręcznego dorysowywania paznokci znikł, więc Elsa i Roszpunka są księżniczkami, które "dorobiły się" własnych paznokci.