11 sztuczek, dzięki którym wyjdziesz na zdjęciach jak modelka

Jak one to robią, że wyglądają świetnie na każdym zdjęciu, niezależnie od okoliczności? Właśnie tak.

Kilka lat temu widziałam reklamę znanej marki kosmetycznej: kilka dziewczynek w wieku wczesnoszkolnym bawi się w sesję zdjęciową. Malują sobie buzie, przebierają się, robią głupie miny do aparatu i wyglądają przeuroczo. Potem pokazano kilka dorosłych, pięknych kobiet, które w panice chowają twarze przed aparatem. "Kiedy zapomniałyśmy, że jesteśmy piękne?"

No właśnie. Jako dziecko uwielbiałam pozować do zdjęć, a teraz naprawdę tego nie znoszę. Dzieci nie przejmują się tym, jak na nich wyglądają, więc wyglądają ładnie.

Oczywiście gdyby każda z nas wybrała się po poradę do profesjonalisty lub napstrykała sobie miliony selfie, to wiedziałaby, co należy zrobić. Ale jedna opcja musi być kosztowna, a druga czasochłonna. Lepiej więc spytać o radę modelki i gwiazdy Instagrama. Oto wyniki naszego małego dochodzenia. Jak wyglądać dobrze na zdjęciach? 

1. Przyłóż język do podniebienia. Dzięki temu gardło nie będzie Ci "wisieć", a szczęka bardziej się zarysuje.

2. Jeśli ktoś robi Ci zdjęcie, to najlepiej wypadniesz w odległości 1,5 m - 2 m od aparatu.

Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay

3. Pozujesz en face? Unieś głowę, twarz wysuń do przodu, broda lekko w dół. Niewygodnie, ale na zdjęciu nie będzie widać nienaturalnej pozycji, ani podwójnego podbródka, będzie za to piękna smukła szyja. 

4. Możesz spróbować lekko przygryźć policzki, żeby uwydatnić kości policzkowe. Ja nie umiem "lekko przygryźć" i wyglądam dziwnie, ale podobno profesjonaliści tak robią, więc najwyraźniej im się udaje. 

5. Stojąc, postaw jedną nogę z przodu, częściowo zakrywając drugą. To optycznie wyszczupla nogi i nadaje sylwetce kształt klepsydry. Jedną rękę połóż na biodrze (ręce i ramiona wyglądają szczupło) lub unieś ramiona (cała wyglądasz szczupło). 

 

6. Jeśli siedzisz, to zadbaj o zachowanie odpowiednich proporcji. Zwykle korzystnie wyglądamy na selfie robionym z góry i lekkiego ukosa. 

7. Nie przyciskaj ramion do tułowia, to je spłaszcza i optycznie pogrubia.

8. Użyj więcej pudru i różu. Aparat niweluje ich działanie, z normalnym makijażem będziesz się błyszczeć. 

Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay

9. Lampa błyskowa nie jest Twoim wrogiem. Owszem, czasami daje prześwietlony efekt, ale za to wygładza niedoskonałości i ukrywa podkrążone oczy. 

10. Rozczapierzone palce wyglądają na zdjęciu dziwnie, podobnie jak kciuki całkowicie schowane do kieszeni. Że też wcześniej nikt mi tego nie powiedział... 

11. Jeśli chcesz wyglądać szczupło lub wręcz chudo: zgarb się nieco i wyciągnij ramiona do góry. Twoje kości obojczykowe mocniej się zarysują i osiągniesz odpowiedni efekt. 

 

Poza tym niemożliwym do spełnienia "naturalnie wyglądającym" przygryzieniem policzków to wszystko wydaje się całkiem proste. Wystarczy wyrobić sobie kilka nawyków i gotowe! Nigdy więcej podwójnych podbródków. :)