18-latka wywołała burzę na Twitterze przez... balową suknię. Teraz ma kłopoty

Już dawno żadna kreacja nie wzbudziła takich emocji. Zwykle Internauci masowo krytykują stylizacje gwiazd- teraz w ogniu krytyki znalazła się niepozorna nastolatka.

Keziah Daum z małego miasteczka w stanie Utah przygotowywała się niedawno do najważniejszej imprezy w swoim życiu. Chodzi o amerykański "prom", czyli odpowiednik polskiego balu maturalnego. Niedługo potem zamieściła na Twitterze zdjęcia z uroczystości. Widzimy tam nastolatkę ubraną w długą suknię, z co szybko okrzyknięto ją... „rasistką”.

Dauma KeziahDauma Keziah fot. twitter.com/daumkeziah

Na pierwszy rzut oka, w kreacji nie ma nic, co mogło wywołać taką agresję. Internauci z całego świata nie pozostaw jednak na Keziah suchej nitki. Masowo oskarżali ją o „profanowanie ich kultury”. Cały problem tkwi tym, że sukienka do złudzenia przypomina qipao- najpopularniejszy tradycyjny chiński strój kobiecy, a Amerykanka z Chinami nie ma nic wspólnego.

Moja kultura nie ma nic wspólnego z twoją cholerną sukienką na studniówkę
Nigdy nie próbuj wjechać do Chin
To nie jest zwyczajna kiecka. Dla nas ma znaczenie symboliczne i w ten sposób na pewno nie doceniasz naszej kultury

Lawiny krytyki, gróźb i negatywnych komentarzy nie było końca, a głosy wsparcia pojawiały się sporadycznie.

 Nie miałam zamiaru dyskredytować chińskiej kultury. W ten sposób zdecydowałam się ją docenić. Nie usunę mojego wpisu, bo nie zrobiłam nic, poza okazaniem miłości do niej. To tylko piep*** sukienka. I jest piękna

Kto mógłby przewidzieć, że niepozorna na pierwszy rzut oka sukienka doprowadzi do międzynarodowego konfliktu i wywoła tyle skrajnych emocji. Widzisz w niej coś niestosownego?

Dauma KeziahDauma Keziah fot. twitter.com/daumkeziah

Dauma KeziahDauma Keziah fot. twitter.com/daumkeziah

Więcej o: