Ta kobieta nie myła włosów przez pół roku. Co się stało, gdy poszła do fryzjera?

Uwielbiamy inspirujące historie. Taką właśnie jest poruszająca opowieść, którą opublikowała na swoim facebooku amerykańska fryzjerka, Kate Langman.

Metamorfoza autorstwa fryzjerki Kate LangmanMetamorfoza autorstwa fryzjerki Kate Langman fot. facebook.com/katelyn.langman1

Nie jest to wpis o typowej metamorfozie, jaką można przejść w profesjonalnym salonie. Publikując go, Amerykanka chciała zwrócić uwagę na fakt, że problemy emocjonalne u ludzi objawiają się na wiele, czasem banalnych sposobów. Niekiedy alarmem może okazać się... zwykły nieład na głowie.

W miejscu, gdzie pracuje Langman, pojawiła się zaniedbana kobieta, by kupić kosmetyki do pielęgnacji włosów. Po dłuższej rozmowie okazało się, że cierpiała na bardzo głęboką depresję i przez pół roku nie była w stanie wstać z łóżka. Oznacza to, że w tym czasie nie myła, ani nie szczotkowała swoich włosów. Trzymała je upięte w koku i doprowadziła do tego, że zupełnie się ze sobą skleiły.

Koczek był tak zbity, że przypominał kamień przyklejony z tyłu głowy. Wtedy poradziłam jej, żeby odłożyła wszystkie produkty na półkę. Umówiłyśmy się na kolejny dzień, ale nie przyszła. Po 2 tygodniach zadzwoniła i umówiła się na kolejną wizytę. Znowu się nie pojawiła. Miałam wrażenie, że to nigdy się nie skończy. To złamało mi serce. Naprawdę chciałam jej pomóc.

Metamorfoza autorstwa fryzjerki Kate LangmanMetamorfoza autorstwa fryzjerki Kate Langman fot. facebook.com/katelyn.langman1

Po wielu dniach oczekiwania, kobieta po raz kolejny zdecydowała się przyjść odwiedzić Kate ii zdecydowana na zmianę, poprosiła o pomoc. Koszty nie miały dla niej znaczenia - chciała odzyskać pewność siebie i ratować swoje włosy. Miała jedynie nadzieję, że mimo tak wielkiego zaniedbania, będzie mogła zachować ich długość, mimo, że najlepszym wyjściem było obcięcie wiszącego kołtuna. Specjalistka od fryzjerskich sytuacji beznadziejnych, bez chwili wahania wzięła się do pracy. 

Nie obchodziło mnie to, jak długo zostanę po godzinach. Chciałam mieć pewność, że dostanie to, czego oczekiwała. Chciałam jej pokazać, jak bardzo się staram, żeby znowu poczuła się dobrze.

Cała metamorfoza trwała 8,5 godziny. Samo rozczesywanie włosów zajęło Kate ponad 4 godziny, kolejne 3 poświęciła na koloryzację, a później cięcie. 

Cały czas mówiłam sobie: nie poddawaj się. Naprawdę warto się postarać. Pod koniec wizyty mogłam zobaczyć błysk w jej oczach. Znowu mogła przeczesać swoje włosy palcami. Wreszcie poczuła się sobą. Dziś zmieniłam czyjeś życie i nigdy tego nie zapomnę.

Zobacz 8-godzinne zmagania Kate Longman z niezwykłą klientką i przekonaj się, co zobaczyła klientka, gdy spojrzała w lustro!

Metamorfoza autorstwa fryzjerki Kate LangmanMetamorfoza autorstwa fryzjerki Kate Langman fot. insideedition.com/videos/12896-woman-bedridden-for-six-months-gets-life-changing-makeover

Metamorfoza autorstwa fryzjerki Kate LangmanMetamorfoza autorstwa fryzjerki Kate Langman fot. facebook.com/katelyn.langman1

Więcej o: