Ślubny makijaż Meghan Markle. Czego użyła księżna w tym wyjątkowym dniu?

Świeżo upieczona żona księcia Harry'ego to bez wątpienia piękna kobieta, która stawia na zdrowy i naturalny look. Zamiast nakładać na skórę ciężkie podkłady i tonę pudru, zawsze wybiera delikatny fluid, eksponując urocze piegi. Jak wyglądała w dniu swojego ślubu?

JOHN SIBLEY/AP

Odkąd została narzeczoną księcia Harry'ego, pokazywała się niemal w identycznej stylizacji – minimalistycznym upięciu i niemal niewidocznym makijażu. Nie zmieniło się nawet podczas ślubu! Pczątkowo mówiono, że podobnie do księżnej Kate, zdecydowała się na samodzielne wykonanie swojego makijażu ślubnego. Od lat interesuje się trendami i niejednokrotnie udowodniła, że sama potrafi przygotować się na wielkie wyjście. Okazało się jednak, że w tym wyjątkowym dla niej dniu, za makijaż odpowiadał jej bliski przyjaciel i makijażysta gwiazd, Daniel Martin, którego poznała na planie serialu "Suits". 

Jakich kosmetyków użył, by zamienić się w najprawdziwszą księżniczkę? Ona sama jeszcze niedawno zdradziła, jak wykonuje swój makijaż:

To bardzo proste. nazywam to '5-minutową twarzą'. To tylko korektor, podkręcone rzęsy, mascara, pomadka i trochę różu.

Faktycznie, podczas uroczystości ślubnej wygląda tak, jakby makijażu nie miała wcale. Użyty na tę okazję podkład z pewnością nie należał do kryjących, gdyż odsłaniał piegi byłej aktorki, które zawsze bardzo lubiła. 

Jak informują brytyjskie media, książęcy makijaż wykonany był kosmetykami marki Dior oraz Honest Beauty. Przyglądając się ujęciom widać, brązowo-szary cień do powiek i eyeliner, który podkreślił ciemne oczy Meghan. Delikatne kępki rzęs w połączeniu z pogrubiającą mascarą, dały niesamowicie naturalny, lecz efektowny look.  Usta muśnięte zostały jedynie odrobiną brzoskwiniowo- różowej pomadki z satynowym wykończeniem. Wizażysta chciał tym samym osiągnąć efekt a'la  Audrey Hepburn w filmie Funny Face.

Dzięki tym zabiegom Meghan Markle prezentowała się skromnie, ale niezwykle elegancko i z klasą. My jesteśmy zachwycone, a ty?

Meghan MarkleMeghan Markle Jonathan Brady / AP

Meghan MarkleMeghan Markle AP

Meghan MarkleMeghan Markle EAST NEWS

Britain Royal WeddingBritain Royal Wedding Aaron Chown / AP

Britain Royal WeddingGARETH FULLER/AP

Więcej o: