Ból i pieczenie po maseczce peel-off? Powodem jest zła aplikacja. Podpowiadamy, jak to robić, by cieszyć się gładką cerą!

Wokół masek peel- off powstało wiele kontrowersji. Mimo, że znalazły entuzjastki wśród kobiet na całym świecie, zdążyły też spowodować wiele szkód. Wszystko przez... nieprawidłową aplikację. Co zrobić, by uniknąć bólu, pieczenia i zaczerwienionej twarzy? Oto nasze rady!

Maseczka peel-offMaseczka peel-off fot. https://magikskincare.com

Wokół "gumowych" maseczek, które przywędrowały do nas z Azji, krąży coraz więcej mitów. Wiele kobiet zachwyca się efektami, jakie uzyskały dzięki regularnemu stosowaniu, dermatolodzy ostrzegają jednak, że mogą poważnie zaszkodzić naszej cerze. Co zrobić, by nie wpaść w pułapkę?

Przede wszystkim należy unikać produktów, które nie mają polskich opisów. Oznacza to, że nie zostały one oficjalnie dopuszczone do handlowego obiegu. Warto też zwracać uwagę na skład i używać masek posiadających węgiel roślinny (drzewny). To on odpowiada bowiem za oczyszczanie skóry. 

Jak nakładać maseczkę peel - off?


1. Pierwsza i najważniejsza zasada to: zawsze omijaj okolice ust i oczu. Skóra w tej okolicy jest niezwykle delikatna i nawet najmniejsze podrażnienie może wywołać w przyszłości poważne skutki, takie jak podrażnienia, zaczerwienienia, a w przyszłości... większą ilość zmarszczek. 

Maseczka peel - offMaseczka peel - off fot. youtube.com/francescafox

2. Najlepszym miejscem na aplikację są środkowe partie twarzy, czyli tzw. strefa T (czoło, nos, broda). To tam zaskórniki pozatykane są najbardziej. Jeśli borykasz się z cerą trądzikową, nałóż maseczkę na policzki.

Maseczka peel - offMaseczka peel - off fot. youtube.com/francescafox

3. Przed nałożeniem produktu koniecznie przeczytaj zalecenia producenta zawarte na etykiecie. Produkt aplikuj pędzlem na oczyszczoną wcześniej cerę, a następnie odczekaj 10-15 minut.

Maseczka peel - offMaseczka peel - off fot. youtube.com/francescafox


5. Zdejmij maseczkę zanim zbyt mocno wyschnie! Najlepiej zrobić to, gdy jej konsystencja jest jeszcze w miarę gumowa i da się ściągnąć jednym ruchem ręki.

Maseczka peel - offMaseczka peel - off fot. youtube.com/francescafox

6. Ciesz się wygładzoną i delikatną cerą!

Maseczka peel - offMaseczka peel - off fot. youtube.com/francescafox

Czy czarna maseczka może zaszkodzić?

Tak. Jeśli dopuścisz do silnego wyschnięcia maseczki, pojawią się problemy z jej usunięciem. Jest to główny powód problemów, z jakimi borykają się kobiety po stosowaniu produktów peel - off.  Gumowa masa bardzo mocno przylega nie tylko do niechcianych zaskórników, ale też do naszego naskórka. Zrywając wyschniętą już maseczkę, bardzo łatwo naruszyć warstwę ochronną skóry, powodując jej uszkodzenie. Efekt? Ból, pieczenie, podrażnienia, a przede wszystkim  brak naturalnej ochrony przed zanieczyszczeniami z powietrza.

Wnioski? Wybieraj tylko te maseczki, które dostępne są w sprawdzonych sklepach i drogeriach. Omijaj targi, bazary i niesprawdzonych internetowych sprzedawców. Produktu używaj nie częściej niż raz w tygodniu i pamiętaj o wcześniejszym zapoznaniu się z instrukcją. 

Więcej o: