Matowa pomadka wysusza twoje usta? Jest na to prosty sposób

Kochamy matowe szminki. Dzięki nim nie musimy martwić się stanem codziennego makijażu, gdyż słyną ze swojej trwałości. Mają jednak jeden minus - przesuszają usta. Jak temu zapobiec? Znamy pewien trik!

Matowa pomadkaMatowa pomadka fot. kyliekosmetics.com

Osobie, która wymyśliła matowe pomadki przyznałybyśmy nagrodę Nobla. Nie dość, że wizualnie uwydatniają nasze usta i  ich kolor jest intensywniejszy od innych szminek, to na dodatek długo pozostają na swoim miejscu - czasem nawet do 9 godzin! Produkt to także wybawienie dla dziewczyn, które nie lubią, gdy kosmyki włosów przyklejają się do wilgotnych ust - nas zawsze doprowadzało to do szału. Odkąd odkryłyśmy matte lipsticks, problem zniknął raz na zawsze. 

ZOBACZ TEŻ: Kim Kardashian poleca kosmetyki polskiej marki! Masz je już w swojej torebce?

Niestety, zapewne wiele z was doświadczyło uczucia suchych ust po aplikacji matowej pomadki. Mimo, iż producenci marek próbują niwelować nieprzyjemny efekt, prędzej czy później zaczynamy odczuwać lekki dyskomfort. Masz dość uczucia spierzchniętych warg rodem z Sahary? Wiemy, jak się do pozbyć!

Co zrobić, by matowa szminka nie wysuszała ust?

Do opakowania z pomadką dodaj niewielką ilość olejku migdałowego, a następnie wstrząśnij fiolką. Tak przygotowana szminka delikatnie nawilży twoje usta, a olejek sprawi, że z łatwością wydobędziesz resztkę kosmetyku, gdy będzie się już kończył. Co ważne, trik nie wpłynie na kolor ani trwałość pomadki.

Teraz możesz cieszyć się pięknymi, ponętnymi ustami każdego dnia. Oto nasze ulubione odcienie pomadek, z których nie musimy już rezygnować!

 
 
 
 
Więcej o: