Jak naprawdę wygląda ciało modelek z Instagrama? Ta blogerka zdradza całą prawdę o 'fit zdjęciach'

Koniec z kłamstwami o idealnych ciałach samozwańczych "fit modelek"! Blogerka ujawnia, na czym polega proces przygotowywania się do idealnego selfie. Dziewczyny, właśnie przed chwilą pozbyłyśmy się kompleksów!

Jak naprawdę wygląda robienie fit zdjęć?Jak naprawdę wygląda robienie fit zdjęć? fot. instagram.com/imrececen

W ostatnim czasiemodelki, blogerki i instagramowe influencerki zaczęły promować zdrowy tryb życia. Ich perfekcyjne zdjęcia, gdzie prężą swoje szczupłe, idealnie wyrzeźbione ciała, cieszą się ogromnym zainteresowaniem  wpadających w kompleksy lub zainspirowanych do życiowej metamorfozy odbiorców. Teraz, dzięki ogólnoświatowej akcji Body Positive, "fit modelki" głośno przyznają się do manipulacji, jaka zachodzi podczas publikowania perfekcyjnych selfie w sieci. 

Jedną z nich jest Imre Çeçen z Holandii. Blogerka może pochwalić się ponad 350 tys. followersów na Instagramie i to właśnie im zdecydowała się ujawnić kulisy "fit sesji zdjęciowych", których efekty widzimy na jej profilu. Aby pokazać, jak szeroka jest skala zjawiska, zestawiła swoje zdjęcia przed i po ingerencji w fotki. Podpisując je, nie tylko przyznaje się do używania Photoshopa, ale także manipulacji światłami i przybierania określonych póz, pozwalających uzyskać zarys mięśni.

Okazuje się, że aby wyglądać na zdjęciach wyglądać niczym fit modelka z prawdziwego zdarzenia, należy jedynie wciągnąć brzuch, wyprostować plecy, wypiąć pośladki, a także zastosować sztuczki obowiązujące przy profesjonalnym fotografowaniu, takie jak odpowiednie oświetlenie.

Zobacz zestawienie zdjęć, na których widać prawdziwy sekret perfekcyjnych zdjęć instagramowych modelek. Pamiętaj, że ideały nie istnieją, a prawdziwe piękno tkwi poza rozmiarem XS.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Więcej o: