Gest Meghan wobec Harry'ego zachwycił wszystkich, ale królowa nie była zadowolona. To pierwsza poważna wpadka księżnej?

Zobacz, co zrobiła księżna Meghan tuż po ślubie. Widać, że będzie jej trudno przestrzegać książęcej etykiety.

Jaki gest Meghan zniesmaczył Elżbietę II?Jaki gest Meghan zniesmaczył Elżbietę II? fot. Jonathan Brady/ AP

Meghan Merkle stając się częścią rodziny królewskiej jednocześnie zobowiązała się przestrzegać również królewskiej etykiety i zasad. Młoda księżna musi więc liczyć się z brytyjską tradycją i zmienić swoje stare nawyki i przyzwyczajenia. Tymczasem nowa księżna ma w sobie sporo z feministki, samodzielnej kobiety, która do tej pory liczyła tylko na siebie, co nie zawsze zgadza się z kodeksem, który musi teraz przestrzegać.

ZOBACZ: Jak wyglądałyby Kate Middleton i Meghan Markle, gdyby wymieniły się ślubnymi tiarami? Sprawdź to!

Udowodniła to już w dniu ślubu, kiedy miała wsiąść do sportowego auta Harry'ego. Etykieta nakazywała, by to Harry jako gentlemen otworzył jej drzwi od auta. Maghan zgodziła się na to i jak dama wsiadła do auta. Powinna w tym momencie poczekać na ukochanego, który otworzy sobie drzwi i siadzie za kierownicą. 

Meghan zaskoczyła jednak wszystkich, w tym również swojego męża. Znalazła sposób, by drobnym gestem okazać mu szacunek. Siedząc już w samochodzie, nachyliła się ku drzwiom kierowcy i... otworzyła je Harry'emu. Ten drobny, acz wyjątkowy gest dostrzegli internauci, którzy zachwycili się tym zachowaniem. Ogłosili tym samym, że Meghan zachowuje się tak, jak przystało na księżną XXI wieku, która nie chce tylko stać u boku męża, ale zaczyna działać.

Zobacz nagranie, które odnosi się do wspomnianego zachowania Meghan. Co o tym sądzisz? Jako księżna nie powinna tego robić? 

 

Tylko, czy takie zachowanie spodoba się królowej Elżbiecie, która do tradycji jest bardzo przywiązana? Przypominamy, że ostatnio królowa był z wizyta u swojego starszego wnuczka Williama i księżnej Kate. Nie spodobał jej się układ ich domu. Mianowicie chodziło o kuchnię, która znajdowała się w centrum ich pałacu, a według Królowej nie powinna - wszak rodzina królewska nie powinna spędzać zbyt wiele czasu w tym pomieszczeniu.

No cóż, przepaść międzypokoleniowa jest tu bardzo widoczna...

Britain Royal WeddingBritain Royal Wedding Jonathan Brady / AP / AP

Księżna Meghan i książę HarryKsiężna Meghan i książę Harry Steve Parsons/ AP

Księżna Meghan i książę HarryGARETH FULLER/AP

ZOBACZ: Styl Meghan Markle - skomponuj własną stylizację na postawie kreacji nowej księżnej!

Oglądałaś royal wedding?
Więcej o: