Ta sztuczka sprawi, że raz na zawsze pożegnasz się z brudem na zamszowych butach. Wystarczy, że...

Zamszowe buty mogą być bardzo eleganckie i efektowne, ale do czasu... Nawet te ciemne, kiedy się ubrudzą, nie wyglądają dobrze. Mamy jednak dla was prosty sposób na poradzenie sobie z tym problemem.

Zamszowe butyZamszowe buty fot. renee.pl

Każdy, kto skusił się kiedyś na zamszowe (bądź zamszopodobne) buty wie, że czyszczenie ich może być prawdziwą udręką. brud bardzo trudno z nich usunąć, a buty łatwo można zniszczyć. Mycie początkowo pięknego obuwia przyprawia o zawrót głowy, a sprawdzone ponoć metody często nie pomagają. A metod jest mnóstwo. Buty z zamszu można próbować wyczyścić specjalną szczoteczką lub zwykła gumką do ścierania, jednak nie oszukujmy się, wcale nie daje to oczekiwanych rezultatów.

W internecie znaleźć możemy złote rady jak pocieranie buta skórką od chleba (jej twardą częścią), bądź czyszczenie mieszanką sody i mleka. Chleb szybko się ściera i kruszy, soda pozostawia nieprzyjemny osad. A przecież nie o to nam chodzi! Są też odważni, którzy zamszowe buty wkładają do pralki. Aby uniknąć zniszczenia, wystarczy podobno szczelnie owinąć je na przykład w prześcieradło. Buty podobno wyglądają później jak nowe... chyba że się rozpadną.

Ostatnio w sieci pojawił się nowy, dość niespodziewany sposób na czyszczenie zamszowych butów. Wpadła na niego blogerka Kiera O'Hagan. Dziewczyna próbowała uratować zamszowe, beżowe sandały. W pewnym momencie pomyślała, że skoro jest w stanie płynem micelarnym wyczyścić twarz z makijażu, to może uda się nim uratować także buty. Specyfik nie podrażnia delikatnej skóry, nie powinien także zniszczyć zamszu.

Jak wyczyścić zamszowe buty?Jak wyczyścić zamszowe buty? fot. twitter.com/kieraohagan

Jak wyczyścić zamszowe buty?Jak wyczyścić zamszowe buty? fot. twitter.com/kieraohagan

Sprawdziła, czy jej pomysł ma rację bytu, a efektem podzieliła się na Twitterze. Jej buty wyglądały po zabiegu prawie jak nowe. Może warto więc pójść jej przykładem i zakupić kosmetyk, a później cieszyć się butami, które jak na razie, przybrudzone zalegają gdzieś na dnie szafy?

Jeśli jednak uwielbiasz zakupy i wiesz już, jak czyścić zamsz - mamy kilka propozycji na super modne modele. Skusisz się? ;)

Więcej o: