5 sekretów torebki królowej Elżbiety II. Co oznacza moment, gdy odkłada ją na stół?

Jesteśmy pewne, że wraz z przyjaciółkami macie swój własny język, który rozumiecie wyłącznie wy. Jak się okazuje, królowa Elżbieta także używa sekretnych gestów wraz ze swoim personelem. Co ciekawe, wszystkie mają związek z jej... torebką.

Królowa Elżbieta II (zdj. z 8 czerwca 2018 roku)Królowa Elżbieta II (zdj. z 8 czerwca 2018 roku) Fot. Kirsty Wigglesworth / AP

Jeśli kiedykolwiek będziesz miała okazję rozmawiać z Jej Wysokością (tak, wiemy -  mało realne, ale wszystko jest możliwe) i w trakcie pogawędki przełoży swoją torebkę z jednej ręki do drugiej, nie będzie to przypadek. Ten mały, niepozorny gest oznacza jedno- królowa chce skończyć spotkanie. 

ZOBACZ: Królowa Elżbieta II jest kuzynką Johnny'ego Deppa! Co wiemy o ich pokrewieństwie?


Jak informuje królewski historyk, Hugo Vickers, Elżbieta II używa swojej ulubionej torebki do sekretnej komunikacji ze swoimi pracownikami. Małymi gestami, na które mało kto zwróciłby uwagę, dyskretnie informuje personel o tym, że chce zakończyć spotkanie i opuścić pomieszczenie. Vickers tłumaczy:

To zwykle wygląda bardzo płynnie i przeprowadzane jest w uprzejmej atmosferze. Pracownik królowej podchodzi i mówi: "A teraz zapraszam na spotkanie z..." Nikt nie zorientowałby się, że właśnie przed chwilą Jej Wysokość dała znak o chęci zakończenia rozmowy.

Co dzieje się, gdy królowa kładzie torebkę na stole? To sygnał, że chce wyjść za 5 minut. Jeśli natomiast torba znajdzie się na podłodze w trakcie konwersacji? Uwaga, to alarm! Elżbieta II prosi wtedy, by ktoś natychmiast  "uratował ją" z niezręcznej sytuacji. 

Królowa Elżbieta IIKrólowa Elżbieta II A

Jakie inne sekrety kryje torebka Jej Wysokości?


1. W swojej torebce, królowa nosi  małe lusterko, szminkę, miętówki, okulary do czytania oraz długopis. W niedziele natomiast dodatkowo wrzuca do niej 5 lub 10 funtów (nigdy nie więcej), by oddać je na tacę podczas cotygodniowej mszy. 

2. Jeden z ekspertów do spraw królewskich zdradza, że w kieszonce torebki znajdują się talizmany od dzieci królowej oraz mini zdjęcia rodzinne. 

3. Damy dworu, które pomagają Jej Wysokości i wszędzie jej towarzyszą, mają obowiązek mieć przy sobie dodatkowe rękawiczki, rajstopy i przybory do szycia, w razie nagłego wypadku. 

4. Podobno Elżbieta II ma w swojej kolekcji ponad 200 torebek, które zaczęła zbierać 1968 roku.

5. Nigdy nie zobaczysz Elżbiety II z torebką zapinaną na suwak lub zawieszonej na ramieniu. Według monarchini, nie są praktyczne i ciężko w nich cokolwiek znaleźć. 

ZOBACZ: Co łączy Meghan, Kate i Dianę Spencer? Tego szczegółu nie zauważył jeszcze nikt! To nie może być przypadek...

Królowa Elżbieta IIKrólowa Elżbieta II Yui Mok / Pool via AP

Więcej o: